Jelenlegi hely

20 dolog, amit érdemes megtenned 9 hónap alatt

A várandósság nem véletlenül kilenc hónapig tart. Amellett, hogy ennyi idő kell a magzat fejlődéséhez, a szülőknek sem árt végiggondolni, elintézni, megszervezni az új életüket: amikor a létszám már eggyel több lesz.

Cikkünkben összegyűjtöttünk 20 olyan tennivalót, ami talán nem jut eszedbe, pedig nem ártana! (Különben is: három hónap hányás és alvás után három hónapig büszkén sétáltatod a pocakodat, hogy aztán még három hónapig arra várj vizesedő lábbal, hogy mikor kíván már kibújni... Ki tud ilyenkor hideg fejjel gondolkodni?!)

1. Kényeztesd magad manikűrrel, pedikűrrel!

Nemcsak azért, mert megérdemled a törődést, hanem azért is, mert a kezeid valószínűleg minden egyes fényképen ott fognak majd virítani, ha világra jön a kicsikéd. Ráadásul a szülés után valószínűleg sokat fogsz papucsban közlekedni.

2.  Menjetek randizni!

Nehéz megjósolni, mikor tudtok legközelebb kettesben kimozdulni a pároddal. Az utolsó néhány hét nyugodt várakozásába sűrítsetek be néhány programot kettesben, mielőtt eggyel (vagy többel...) nő a létszám!

3. Készítsd össze a "hazamenős ruhát"!

Amennyiben kórházban szülsz, kérdezd meg, hogy kell-e a babának ruhát vinni, sok helyen ugyanis a kórház adja a babaholmikat. Mindenesetre készíts össze egy fotogén szerelést kissapkával és pléddel a babának, hogy bátran posztolhasd a Facebookon, az Instagramon és a Twitteren is!

4. Van hely a telefonodon?

A következő hónapokban te leszel az új Anne Geddes: a babáról készült fotók és videók hamar felélik a tárhelyet. Nehogy azért ne tudd felvenni az első gügyögéseket, mert bűnnek érezted volna törölni azt a 218 képet, amit az első babakocsis sétáról készítettél...Töltsd le számítógépre, majd írd ki CD-re, a legjobbakat pedig nyomtasd is ki!

 

Várandós anya pocakja

 

5. Ha már a fotóknál tartunk: szervezz újszülött-fotózást!

Kérdezd meg ismerőseidet, kit ajánlanak, nézz utána alaposan az áraknak, költségeknek, szolgáltatásoknak (lehet, hogy az egyik nagyon olcsó, de csak CD-n kapod meg a képeket, a másik drágább, de ki is nyomtatja). Az újszülött-fotózásokat az első egy, maximum két hétben lehet megejteni, szóval nem árt, ha mindent előre leszervezel, hogy pár nappal szülés után már csak időpontot kelljen egyeztetned.

6. Kérj talpmasszázst!

Egy talpmasszázs nem nagy kunszt: egy kis gyűrögetés, nyomkodás, simogatás és feszítés kellemes illatú krémmel vagy olajjal. A párod, a barátnőd, az anyukád, a húgod vagy a sógornőd nagyszerűen alkalmas a feladatra! Dobd fel a lábad és élvezd a masszázst - pláne, ha már jó ideje nem látod és nem is éred el a lábfejed.

7. Ismerkedj az internetes vásárlással!

Ha eddig még nem tetted, akkor itt az ideje megismerkedned az aukciós oldalakkal és a webshopokkal! Babaholmikat rendelni online, pár kattintással, és másnap átvenni őket a futártól - mi sem kényelmesebb ennél! Használd ki a modern világ nyújtotta lehetőségeket! 

8. Vásárolj jógaruhát!

Kate Middleton óta tudjuk, hogy minden nőnek van egy kicsi (vagy nem annyira kicsi) pocakja pár nappal szülés után, ez természetes! Ami 9 hónapig nőtt, hogyan menne össze eredeti méretére 9 nap alatt?! Na ugye. A jó hír az, hogy a jógaruházat elfogadható utcai viselet, szuper kényelmes és ha nem aggódsz a mérete miatt, biztosan jól fogod magad benne érezni. Szerezz be egy széles hajpántot is, ami színben megy a jógaszerkódhoz, hiszen ki tudja, mikor jutsz el a hajmosásig? Ez a szerelés ápol és eltakar a látogatók özönében és hazatéréskor is jó szolgálatot tesz majd.

9. Készíts zenei összeállításokat!

Nem tudjuk eléggé megköszönni Steve Jobsnak, hogy ma már több ezer zeneszámot tehetünk zsebre! Állítsd össze a kedvenc zenéidet az első napokra, készíts egy válogatást az autóba, egyet a hosszú sétákhoz, és egy olyat is, amin pihentető, nyugtató számok, esetleg a természet hangjai vannak. Sose lehet tudni, lehet, hogy anya kicsi kincse éppen a tengerzúgásra fog két órát aludni...

10. Készülj olvasnivalóval!

Bátran írj össze 10-15 könyvet, amit feltétlenül szeretnél elolvasni! Az újszülöttek 10-12 alkalommal esznek, alkalmanként úgy 20-30 percig, tehát akár szoptatsz, akár a cumisüveget tartod neki, bőven lesz időd olvasgatni. Készülj fel rá, hogy egyesek fel fognak háborodni azon, hogy a táplálás szent aktusát így töröd meg, de hidd el, a babádnak az a lényeg, hogy neki kényelmes legyen és folyjon a kaja. Abszolút nem fogja izgatni, hogy most épp az orra hajlatában gyönyörködsz, vagy a vérfarkasos regényt olvasod. Újságot nem javasolnék, mert a zizegő papírtól a baba megijedhet (persze a nagyobbacska, 3-4 hónapos baba már nem fog). 

11. Ajándéklista - nem ciki!

A látogatók így is, úgy is hozni fognak ajándékot - egyáltalán nem ciki, ha kérdésükre őszintén válaszolsz, és elmondod, mire van valójában szükségetek! Pelenkából sosem elég, ahogyan popsitörlőből se, de gondolj arra, hogy az első néhány hónapban bizony a ruhatár is sűrűn megújul!

12. Járasd be a baba-kütyüket!

Az összes babacucc, amit már beszereztél, egy kupacban áll valahol? Ess neki a pároddal, ismerkedjetek meg a babakocsival, a bébihordozóval, tegyetek elemet az éjszakai fénybe, hangoljátok be a bébicsőszt... Ne úgy kelljen először összecsukni majd a babakocsit, hogy a kezedben egy tízkilós pelenkázótáskát és egy ordító újszülöttet tartasz! Hogyan is kell bekötni a kocsiba a hordozót?

13. Készülj a minimál-konyhára!

Töltsd fel a kamrát jó előre nem-romlandó és gyorsan elkészíthető ételekkel: tészta, rizs, üveges szószok, alapporok, dobozos tej, burgonya, hagyma... Gyermekágyas anyaként felejtsd el a háromfogásos vacsorák készítését, és helyezd előtérbe a gyorsaságot! Fagyassz le kész ételeket egyadagos kiszerelésben, hogy amikor még délután kettőkor is pizsiben flangálsz, legyen mit bedobni a mikróba!

14. Mosd ki a babaruhákat!

A már használtakat azért, mert már régóta (ki tudja, mióta...) állnak, az újakat pedig azért, mert nem is hinnéd, mennyi kemikália marad bennük a gyártás és szállítás során. Vasald ki, hajtogatsd őket össze, a gombokat, patentokat hagyd nyitva. Kategorizálj: rövidujjú bodyk, hosszú ujjú bodyk, ujjatlan rugdalózók, hosszú ujjú rugdalózók, napozók, pulcsikák, nadrágok, szoknyák, mellények, kabátkák, bundazsákok, hálózsákok, sapkák...

15. Tölts le a telefonodra egy kis zajt!

Lehet az tengerzúgás, ventillátor vagy hajszárító zúgása, óceán vagy kis patak csörgedezése, tücsökciripelés: az ordító babát hajnali kettőkor talán pont ez fogja álomba ringatni!

16. Nézz utána a baba-mama foglalkozásoknak!

Ha nem is most, de pár hónap múlva boldog leszel, ha emberek közé mehetsz. Ráadásul olyan emberek közé, akiket pont azok a problémák foglalkoztatnak, mint téged, vagyis az első fogacskák, hogy kúszik-e már, és ha igen, miért nem... Senki nem fog felháborodni, hogy nyilvánosan szoptatsz és nem fognak fintorogni, amikor pelenkát cserélsz.

17. Segítség!

Nem bárkire, hanem valakire van szükséged! Írd össze, kik azok, akikre igazán számíthatsz, és ezt add is a tudtukra. Vészhelyzet esetén legyenek elérhetőek az első pár hétben, például, ha sürgős fuvarra van szükséged a babával az orvoshoz, vagy ha egyszerűen nincs már mit ennetek, vagy nem bírod tovább nézni életed párját, ahogyan bénázik a takarítással. Emeld fel a telefont, kérj segítséget nyugodt szívvel, majd jövő nyáron meghálálod!

18. Vegyél ki szabadnapot!

Akkor is, ha dolgozol még, vegyél ki egy szabadnapot és szánd magadra! Legyél egyedül, élvezd a csendet, pihenj: szükség lesz az erőre! Ha amúgy is otthon vagy, ezen az egy napon ne végezz semmi házimunkát, megvár!

19. Nézelődj üzletekben!

A következő 18 évben nem valószínű, hogy lesz időd csak úgy céltalanul shoppingolni, főleg olyan üzletekben, ahol törékeny dolgok is vannak... Két év múlva hálás leszel, ha félórára elszaladhatsz egyedül a tecsóba.

20. Aludj!

Pihenj le délutánonként egy órácskára, feküdj le már este 8-kor, aludj délig, mert megteheted!

 

Szerző: Sz. Szabina - Zalaimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Márton napi nosztalgia, avagy gyermekkorunk libái

Márton napi nosztalgia, avagy gyermekkorunk libái

Márton nap kapcsán jönnek a libalakomák. Jószerivel a 21. század embere a tányéron találkozik maximum libával. Ma már vidéken sincs divatja a lúdtartásnak. Te emlékszel az első emlékedre a libákkal kapcsolatban? Bevallom én egyáltalán nem, de ha visszagondolok, lehet, hogy a mesékben mondókákban találkoztam velük először.
7 őszi film, amit látnotok kell!

7 őszi film, amit látnotok kell!

Őszi hangulatú filmek közül rengeteg olyan akad, amelyek tökéletesen visszaadják az évszak borongós, melankolikus vagy épp varázslatos oldalát. Íme néhány ajánlás, amelyek garantáltan segítenek ráhangolódni az őszre.
10 tipp egy kedvessebb élethez

10 tipp egy kedvesebb élethez

A Kedvesség Világnapját (World Kindness Day) minden évben november 13-án ünneplik, és célja, hogy világszerte előmozdítsa a kedvességet és az emberek közötti megértést.
Halloween uzsonnás doboz gyerekeknek: így lesz a tízóraiból "rémisztő élmény", amiért az osztály is rajong!

Halloween uzsonnás doboz gyerekeknek: így lesz a tízóraiból "rémisztő élmény", amiért az osztály is rajong!

Kisgyerekkorom óta nagy rajongója vagyok a Halloween-nek, és örömmel látom, hogy egyre több Halloween buli és hagyomány épül be itthon is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére