Jelenlegi hely

Hírlevél - Színes október

Kedves [név]!

Jövő héten az iskolásokkal együtt mi is szünetet tartunk, így legközelebb csak két hét múlva jelentkezünk. Ezért most még a szokásosnál is több hasznosságot és érdekességet gyűjtöttünk össze Nektek. Jó pihenést és jó olvasgatást!

Hogyan lehet dráma nélkül fegyelmezni?

  • Lehet büntetés nélkül gyereket nevelni? Ezzel a címmel tartottak a héten előadást és kerekasztal beszélgetést Budapesten az "Értsünk szót" alapítói. Összefoglaló a konferenciáról

  • Ha jó szabályokat alakítunk ki, melyekkel mi is tudunk azonosulni, és a betartatásuk számunkra sem okoz gondot, akkor nem is biztos, hogy egyáltalán szükség lesz büntetésre. A büntetésről (Budácsik Éva, tanító gondolatai)

  • Hirtelen vagyok, kapkodós, fegyelmezetlen és sokszor következetlen. Na, ezek a tulajdonságok pont azok, amivel pont nem kéne gyereket nevelni, de hát a gyerekek már vannak, úgyhogy minden nap küzdök értük, magam ellen. Fegyelmez a fegyelmezetlen (Mészáros Edit blogja)

  • A gyermek számára fontos jelezni egy konfliktusos helyzetben, hogy bár a cselekedetét elítéljük, őt magát nem utasítjuk el (pl. „Rossz vagy!” helyett: „Ma a játszótéren nem viselkedtél szépen”) Nevelve (is) nevelünk – gondolatok a nevelés eszközeiről (Somogyi Klára, pszichológus véleménye)

Te mit gondolsz erről? Szólj hozzá bármelyik cikkünkhöz!

 

Interfood: finom, egészséges ételek házhoz szállítva!

Jó lenne, ha nem a konyhában kellene töltened a délelőttöt, miközben a lurkók szétszedik a lakást az őszi szünetben?

Finomat, egyszerűen, kényelmesen. Ezt nyújtja az Interfood. Tartósítószer és ízfokozó sincs az ételeikben, ezért nyugodt szívvel ajánlják gyermekeknek is, ráadásul sok olyan étel szerepel étlapjukon, amit a kicsik is szívesen fogyasztanak. A házias ízvilág mellett a világkonyha ételeiből is válogathatunk, bőséges a választék fogyni vágyók, cukorbetegek részére és a legtöbb étel kis adagban is kapható. Mi is kipróbáltuk: kiadós és finom!

Ez jól hangzik, megnézem az étlapot!

 

Legfrissebb híreink

  • Vasárnapra virradóra, pontban hajnali 3-kor kell átállítani az órákat 2-re: így a hétvége még egy plusz órával hosszabb lesz! Mire van hatással az átállás? Október 25-én ismét óraátállítás!

  • Összegyűjtöttünk néhány program-ötletet jövő hétre: Hova menjünk az őszi szünetben?

  • Ha nincsen elég szabadságod és nehezen tudod megoldani a gyermekfelügyeletet, akkor megoldás lehet egy olyan őszi napközis tábor, ahol jól érzi magát a gyermeked. Nagy a választék: állatvédelmi, biciklis, kézműves, lovas, cirkusz, művészeti, stb. A legtöbb helyen akár 1-2 napra is lehet menni.

  • 2017 január elsejétől megszűnnének a családi napközik, ugyanakkor létrejöhetne három speciális megoldás is: a klasszikus formánál jóval egyszerűbb követelmények alapján működő minibölcsőde, valamint a munkahelyi és a családi bölcsőde. Elolvasom

  • Figyeljétek a Facebook oldalunkat, mert az őszi szünet idejére egy különórákkal kapcsolatos nyereményjátékot terveztünk!

 

Őszi ünnepek

 

Pályázatok

Ahogy beköszöntött az esős, hűvös idő: egyre többször szorulunk a szobába. Tudtad, hogy gyűjtjük a gyermekes családoknak és osztályoknak/csoportoknak szóló kreatív pályázatokat?

Rajz-, mondókás-, meseíró -, fotó-, videó pályázatok, sőt: most akár álmaitok játszóterét is megtervezhetitek, vagy megépíthetitek a Naprendszert! Pályázni izgalmas dolog, hiszen az elismerés mellett értékes díjak is várnak:

Megnézem az aktuális családi- és ovis/sulis pályázatokat!

 

Programok

  • Az aktuális családi programokat itt találjátok. A legfontosabbakat külön is kiemeltük számotokra:

Szép őszi napokat kívánunk!

 

Szeretettel:

 

a Budapestimamik

Kinga és Ildi

 

www.budapest.imami.hu

 

Kövess minket a FACEBOOK -on is!

Ezt a levelet azért kaptad, mert regisztráltál a budapest.imami.hu, a pest.imami.hu vagy a buda.imami.hu weboldalon. Adatkezelés nyilvántartási száma: NAIH-86315/2015 Ha nem szeretnél több ilyen emailt kapni, kérjük írj egy e-mailt a budapest@imami.hu címre vagy az alábbi linkre kattintva egyetlen gomb nyomással törlünk az adatbázisból: Leiratkozás

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!

Partnereink

Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Képmás Magazin
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Családháló
NOE
Ugrás az oldal tetejére