Jelenlegi hely

Büntetés nélküli gyereknevelés konferencia

A büntetés – benne a testi fenyítés, egy-egy pofon – a legtöbb családban ma is elfogadható nevelési eszköznek számít. Annak ellenére, hogy 2005. január elseje óta tilalmazott a fizikai büntetés alkalmazása.

Az Értsünk szót (www.ertsunkszot.hu) alapítóiként 2010 óta foglalkozunk a szülő-gyerek kapcsolatokkal, szülőknek, pedagógusoknak tartott előadásokon, tréningeken, workshopokon adjuk át az ismereteket az empátiára épülő, érzelmi intelligencia készségeket használó kommunikációról és az erre épülő nevelési szemléletről.

Kiemelten fontosnak tartjuk a szemléletváltást a szülők és pedagógusok körében, és azt, hogy megmutassuk, hogy vannak eszközök, amelyek nem csak hatékonyabbak, de építik is a felnőtt-gyerek kapcsolatot, ahelyett, hogy rombolnák azt.

Eddig több,  mint 500 szülőt és 250 pedagógust segítettünk a tréningeinken a nézőpontváltásban, és az elmélet gyakorlatba ültetésében és használatában. Az előadásainkon ezen felül több százan vettek részt országszerte.

Szívügyünk a büntetés és megfélemlítés nélküli gyereknevelés kérdése, és az érzelmi intelligencia készségek használata a gyereknevelés során.

Van aki, azt vallja, a büntetés elkerülhetetlen és szükséges, mások szerint pedig szükséges rossz. És van olyan is, aki úgy véli, büntetés nélkül is megadhatóak azok a keretek, és szabályok, amelyek segítik a gyerekek beilleszkedését a családi, közösségi és társadalmi normák közé.

Milyen hatással van a gyerekekre és a szülőkre a büntetés alkalmazása?

Van-e valóban olyan módszer, amellyel kiküszöbölhető az alkalmazása és nem azonos azzal, hogy „hagyjuk, hagy nőjön a gyerek, mint a dudva”?

Szerettük volna erre minél több szülő és pedagógus figyelmét felhívni, ezzel összhangban 2015. október 19-én 17:30-tól. a Lurdy Ház 5. termében Büntetés nélküli gyereknevelés címmel konferenciát tartottunk.

A konferencia két részből állt, egy az általunk vezetett előadásból, amelyen a büntetés hatásairól és a lehetséges helyettesítéséről a mindennapokban; ezt követően pedig egy kerekasztal beszélgetés következett, amelyen vendégeink voltak dr. Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértő és Puskás Péter az Aszódi Javítóintézet megbízott igazgatója. A kerekasztal során a résztvevőktől kapott kérdéseket is igyekeztünk megválaszolni, amelyre ott nem került sor, azt külön megválaszoljuk a közeli jövőben.

A rendezvény moderátori feladatait Zelinka Ildikó televíziós műsorvezető vállalta.

A konferencia teljes anyagáról grafikus jegyzet készült, amelyet megkap a konferencia valamennyi résztvevője.

Mivel mind az előadás, mind a kerekasztal idő hiányában igen korlátozott lehetőséget biztosított ennek a nagyon fontos témának a mélyebb megismerésére és mert az elmúlt 5 évben azt tapasztaltuk, hogy a fegyelmezés igen sarkalatos pontja a gyereknevelésnek, tovább is léptünk. Egy online tanfolyam keretében összefoglaltuk mindazt, amit erről a témáról tudni érdemes, azokkal a módszerekkel, amelyek lehetővé teszik, hogy büntetés nélkül neveljük a gyerekeinket. Így mindenki saját idejét beosztva tud előrehaladni a témák, videók, kérdőívek és letölthető anyagok között. Reméljük, hogy ezzel sok szülőt indítunk el a békés, a problémák megoldását célul kitűző, a büntetésben rejlő megtorlást empatikusabb módszerekre cserélő együttélés útján.

Skita Erika

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére