Jelenlegi hely

NOE: még nem elég rugalmas a családsegítő rendszer

A NOE szerint az lenne a legjobb, ha nem külső tényezők határoznák meg, hogy a szülők hány gyermeket vállalnak.

A nagyon sok jó intézkedés ellenére még nem elég rugalmas a családsegítő rendszer ahhoz, hogy minden család megtalálja a saját útját, és ne kényszerpályán haladjon - mondta a Nagycsaládosok Országos Egyesületének munkatársa az M1 aktuális csatornán pénteken.

Borsos-Szabó Ágnest a pénteki nemzetközi családnap alkalmából kérdezték. Véleménye szerint az lenne a legjobb, ha a szülők elhatározása, választása lenne, hogy hány gyermeket vállalnak, nem pedig külső tényezők határoznák ezt meg. Emellett fontos lenne, hogy tudjanak váltani, ha a család helyzete megváltozik, például egy sokáig főállású anya vissza mehessen dolgozni. A sok jó intézkedés ellenére azonban a rendszer még nem elég rugalmas ahhoz, hogy "minden család megtalálja a saját útját", és a több gyermeket vállaló családok még nem kapnak elegendő támogatást.

Szólt arról is: az önkormányzatok is sokat tehetnek a családokért; az egyesület által minden évben a népesedés világnapján, július 11-én kiosztott családbarát önkormányzat-díj odaítélésekor például figyelembe veszik a játszóterek állapotát, azt, hogy van-e bölcsőde a településen, és azt is, hogy vannak-e kifejezetten a családokat segítő szociális intézkedések.

Borsos-Szabó Ágnes szerint ugyanakkor az, hogy mennyire családbarát egy ország, inkább a közgondolkodáson, a családokhoz, gyermekekhez viszonyuláson múlik. Jó lenne, ha a mindennapokban az emberek hozzáállása tükrözné a család jelentőségét, hiszen "egy jó család olyan erőforrás, amelyből egész életünkben építkezhetünk" - mondta.

Az ENSZ 1994-ben nyilvánította május 15-ét a családok nemzetközi napjává.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére