Jelenlegi hely

Újbudai Montágh Imre Ált. Isk., Óvoda, Fejlesztő Nevelés-oktatást Végző Iskola és Készségfejlesztő Speciális Szakiskola

 
Cím: 1119 Budapest, Fogócska u. 4.
Telefon: +361 208-5814, fax: +361 4643-321
E-mail: info@montaghsuli.ujbuda.hu

Általános iskola

Intézményünk sajátos nevelési igényű gyermekeket oktat - nevel, 3-tól 25 éves korig, akiknek beiratkozása a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság szakvéleménye alapján történik.

Gyógypedagógusaink nevelő–oktató munkáját logopédusok, fejlesztőpedagógus, iskolapszichológus, gyógytornász, gyógyúszás oktató, lovas terápiás oktató, néptánctanár, zeneterapeuta és gyógypedagógiai asszisztensek segítik.

Pedagógiai Programunk alapján célunk minden esetben a sérült tanulók képességeihez, lehetőségeihez mért legszakszerűbb speciális fejlesztés gyógypedagógiai módszerekkel, eszközökkel, valamint a tanulóink állapotából eredő hiányosságok teljes, vagy részleges megszüntetése.

A tanulásban akadályozottak oktatására jellemző, hogy a gyógypedagógia legfejlettebb módszereivel, eszközeivel, differenciáltan fejlesztjük tanulóinkat. A követelmény a többségi általános iskolákhoz képest annyiban más, hogy lassabb a tempó és csökkentett a tananyag.

A tanulók gyakorlat centrikus informatikai oktatásban részesülnek, a nyolcadik osztály végeztével felkészültek a speciális szakiskolákban végezhető szakmatanulásra.

Az értelmileg akadályozottak, az autizmussal élők és a halmozottan sérült gyermekek oktatását egyéni fejlesztési terv alapján, differenciáltan végezzük, figyelembe véve a gyermekek terhelhetőségét, haladási ütemét.

A 8 évfolyamos képzés után a tanulók a 4 évfolyamos Készségfejlesztő Speciális Szakiskolában tanulhatnak tovább maximum 25 éves korukig, ahol négy területen szerezhetnek jártasságot: szövés és kerámia munka, háztartási ismeretek és kerti munka terén.

Kiemelt fejlesztési feladatok:

  • Énkép, önismeret kialakítása
  • Hon és népismeret
  • A testi és lelki egészségre nevelés
  • Környezettudatosságra nevelés
  • Gazdasági nevelés
  • A tanulás tanítása
  • Felkészülés a felnőtt élet szerepire

Kiegészítő terápiák:

  • Logopédiai kezelés        
  • Mozgás-ritmus fejlesztés
  • Zeneterápia
  • Pszichoterápia
  • Fejlesztőpedagógiai foglalkozások

Szakkörök:
Énekkar, népi játék, foci suli, főző-, kézműves-, tánc-, rajz-, informatika-szakkör

Egyéb:
Hittan igény szerint (jelenleg katolikus és református hitoktatás van), pszichológiai konzultáció, speciális fejlesztések, felzárkóztató foglalkozások

Forrás: http://www.montagh-bp.sulinet.hu/index.php/altalanos-iskola

Szakiskola

A 8. évfolyam elvégzése után a tanulók egyéni fejlődésmenete figyelembevételével a NAT műveltségi területeivel és a Kerettanterv által meghatározott tantárgyak tananyagaival foglalkoznak, továbbá pályaorientáció, szakmai előkészítő ismeretek oktatása és szakmai alapozó oktatás folyik (9-10. évfolyamon).

A 11-12. évfolyamon intézményünk szakmai képzést nyújt az értelmileg akadályozottak, autisták és a halmozottan sérültek számára. A képzés nem zárul OKJ-s szakvizsgával, csak rész szakterületek terén szereznek jártasságot a tanulók.

A szakmai előképzésbe bevont tanulók alsó életkora 16 év, az életkor felső határa 25 év.

Évfolyamonként: 8-10 tanuló van egy csoportban (4 évfolyam-4 csoport).

Képzési szerkezet:

Önálló életkezdésre, életvezetésre felkészítő modul (2év)

Háztartási ismeretek és gyakorlat

  • háztartástan
  • konyhatechnika
  • kertművelés

Egyszerű betanulást igénylő munkák

  • agyagozás (alaptechnikák)
  • szövés (alaptechnikák) 

Másodszakmák, az önálló életvezetés modulra épül (2 év)

  • Szövő
  • Parkgondozó

Forrás: http://www.montagh-bp.sulinet.hu/index.php/szakiskola
 


A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére