Jelenlegi hely

Családi programok a Budapest Art Week-en

Ismerd meg a hazai modern és kortárs képzőművészetet! Egy hétre a budapesti galériák, kiállítóterek és műtermek megnyitják kapuikat, lesz kreatív játszótér, tárlatvezetés, workshop és koncert.

2020. tavaszán immár 5. alkalommal várnak mindenkit egy képzőművészeti programokban gazdag hétre a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretein belül. A Budapest Art Week (BAW) az ország egyetlen olyan képzőművészeti eseménysorozata, amely galériákat, múzeumokat és kiállítótereket fog össze.

Hat napon át több mint kilencven kiállítással és azokhoz kötődő programokkal (tárlatvezetésekkel, workshopokkal, beszélgetésekkel, filmvetítésekkel és kiállításmegnyitókkal, valamint az alkotókkal való találkozókkal), közel hetven helyszínen várják a képzőművészetek kedvelőit.

Ez a képzőművészettől hangos hét lehetőséget ad arra, hogy nemzetközi színtéren is elismert klasszikus, illetve újgenerációs galériák és vezető múzeumok gyűjteményeinek széles skálájából válogathassunk – mindezt egyetlen belépő megvásárlásával.

Az esemény célja, hogy a látogatók egyúttal aktív résztvevők is lehessenek: a programban helyet kapnak tárlatvezetések, workshopok, beszélgetések, filmvetítések és kiállításmegnyitók, valamint lehetőség nyílik az alkotókkal való találkozásra is.

A Budapest Art Week nem pusztán egyszeri betekintést kíván nyújtani a város művészeinek, művészeti szakembereinek és színtereinek világába; hanem azt szeretné, hogy a friss tapasztalatok később is a mindennapok részévé váljanak.

Ízelítő a családos programokból

Varázsszőnyeg - Magyar Nemzeti Galéria

Szállj fel a varázsszőnyegre és kalandozz a múzeumban, ahol mindig valami újat fedezhetsz fel. Egy játékos családi programra hívunk, ahol szülők és gyerekek együtt alkothatnak a kiállítótérben. A foglalkozás magában a kiállítótérben zajlik, így közvetlenül a művek nyújtanak majd inspirációt.

2020. április 18. 11.00
Magyar Nemzeti Galéria, 1014 Budapest, Szent György tér 2.

Mama, nézd! - Magyar Nemzeti Galéria

Játékos tárlatvezetésekre hívjuk azokat a kismamákat és kispapákat, akik egyévesnél kisebb babájukkal is szeretnék élvezni a művészet nyújtotta örömöket. Húsvéti szokások, egyéni és közösségi tradíciók, a nők szerepe az ünnepkörökben.

2020. április 16. 11.00
Magyar Nemzeti Galéria, 1014 Budapest, Szent György tér 2.

Paletta - Művészeti szakkör

A festmények és szobrok birodalmában kalandozva megismerkedünk a múzeum sokszínű gyűjteményével, majd magunk is művésszé válva alkotunk – és játszunk, táncolunk – a műhelyben. Színek, formák, hangok és mesék kísérnek utunkon, és inspirálnak minket újabb és újabb művészi kalandokra.

Művészeti szakkör gyerekeknek
Ajánlott korosztály: 8–12 év

2020. április 15. 15.00
Magyar Nemzeti Galéria, 1014 Budapest, Szent György tér 2.

Játék a városban - Tárlatvezetés az állandó játéktörténeti kiállításon

Budapest egyetlen állandó játéktörténeti kiállítása város tematikát követve mutatja be Magyarország 1990 előtti emblematikus polgári játékait a babáktól az Anker építőkockákon keresztül a Märklin vasútig.

A kiállításrendezési koncepció elmozdul a korábbi – fiúknak-lányoknak szánt játékok – megközelítéstől, helyette a gyűjteményi anyag minél szélesebb körű bemutatását célozza meg, és a tárgyi anyag jellegéből kiindulva egy városi teret vizionál, ami így ráadásul az Óbudai Múzeum várostörténeti profiljához is illeszkedik.

2020. április 14-19. 10.00-18.00
Óbudai Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1. (bejárat a Szentlélek tér felől)

Én kicsi szörnyem . Szörnyek és képzeletbeli lények a gyermekkönyv-illusztrációban

Szörnyeket és képzeletbeli lényeket azóta ábrázol az ember, amióta fél – egyszóval a kezdetek óta. Azzal, hogy formát adott nekik szembenézett velük és a mágikus-mitikus gondolkodás jegyében megküzdött velük. Alakváltozataikban kezdettől fogva vegyül tapasztalat és képzelet: ismert állati vagy növényi formákból konstruált hibrid lények.

A kiállításon a kortárs magyar gyermekkönyvek szörnyképei és fantázialényei mellett, egy „zsibongó” installáció formájában jelennek meg a téma kapcsán hirdetett gyermekrajz pályázat alkotásai is, melyek betekintést engednek a legfiatalabb generáció szörnyekről alkotott elgondolásaiba.

2020. április 14-19. 10.0 -18.00
Deák 17 Gyermek és Ifjúsági Művészeti Galéria, 1052 Budapest, Deák Ferenc utca 17.

Clara - Rotschild Klára, divatkirálynő a vasfüggöny mögött

Rotschild Klára egyszerre volt a Horthy-kor arisztokratáinak és a Kádár-korszak nagyasszonyainak a divattervezője. Szalonjában rendszeres vendég volt Kádárné, Tito marsall felesége, a szovjet külügyminiszter és a perzsa sah neje, a magyar művészvilág csillagai.

Vajon miként volt lehetséges, hogy a második világháború előtt és után is ilyen kimagasló sikereket ért el? A kiállítás egyszerre mutatja be egy sikeres nő életútját, egy korszak elitjének öltözködési kultúráját, valamint a szocialista Magyarország kétarcú, ellentmondásokkal terhelt időszakát.

2020. április 14-19. 10.00 - 18.00
Magyar Nemzeti Múzeum, 1088 Budapest, Múzeum körút 14–16.

2020. április 14-19. 10.00-18.00
Helyszínek: Budapesti múzeumok, galériák, kiállítóterek és műtermek

Összes program

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére