Jelenlegi hely

Katica Bölcsőde és Napközi Otthonos Óvoda

Cím: 1089 Budapest, Vajda Péter utca 37-39.
E-mail: info@katicaovoda.hu, katicaovoda08@gmail.com
Tel: 06/1-3231-312, 06/1-314-0184
Web: http://katicaovoda.hu

Az óvodai nevelés csodálatos világa, a naponta megújulni képes ingergazdag környezet adja az intézményes nevelés fundementumát. Az óvodában elkezdett személyiségfejlesztés, a tudatos tervezett, szervezett, irányított pedagógiai munka egész életre kiható, meghatározó, felelõsségteljes pedagógiai vállalkozás.

„Ha a jövõ évrõl akarsz gondoskodni, vess magot,
Ha egy évtizeddel számolsz, ültess fát,
Ha terved egy életre szól, embert nevelj!”

(Kínai közmondás)

RÓLUNK
Az óvoda feltételrendszerérõl

Intézményünk a Józsefváros Tisztviselõtelepén, mint bölcsõde és óvoda mûködik, közel az általános iskolához. E lehetõség biztosítja, hogy a bölcsõdébe bekerült gyermekek késõbb az óvodába, majd az iskolába is szinte azonos helyen járhatnak. E szoros közelség adja az egymásra épülõ, egymást kiegészítõ nevelõi programot.

A tisztviselõtelep, Józsefváros kertes, családi házakkal övezett, tradíciókkal rendelkezõ színfoltja, egy oly szelete a Józsefvárosnak, mely mûvészek, tudósok, politikusok, alkotó lakhelye volt, illetve most is az. Mindég éreztük a telep szeretetteljes odafigyelését munkánkra, segítõkészségét a problémáink megoldására.

Nevelésünkben nagy hangsúlyt kap az integráció, inklúzió, valamint a tehetséggondozás, melynek igyekszünk megteremteni tárgyi, személyi feltételeit. E munkánkat segíti a tudatosan felszerelt tornaterem, az EU szabványnak megfelelõ gondozott kert, illetve a jó minõségû fejlesztõ játékok, eszközök magas száma.

Gyermekcsoportjaink vegyes életkorúak, mivel fontosnak tartjuk, hogy a hozzánk bekerült gyermek családias közösségben nevelõdjön, valamint figyelembe vesszük a szülõk kérését is.

Nevelésfilozófiánk, hogy hisszük minden gyermek egyedi, megismételhetetlen szociális lény, akinek joga van derûs, szeretetteljes légkörben, elfogadó környezetben, közösségben tevékenykedve megkapni mindazokat a fejlesztõ hatásokat, melyek képességeinek lehetõség szerint legteljesebb kifejlesztését szolgálja.

Programunk célja, óvodásaink sokoldalú, harmonikus fejelõdésének a gyermeki személyiség kibontakoztatásának elõsegítése az életkori és egyéni sajátosságok, és az eltérõ fejlõdési ütem figyelembevételével.

Kiemelt feladtunk, az inkluzív nevelés, mely – a sajátos nevelési igényû gyermekek mellett a tehetséges és migráns gyermekek nevelését is érinti.

A sajátos nevelési igényû gyermekek állapotához igazodva minden olyan pedagógiai, pedagógiai célú rehabilitációs ellátás biztosítása, amely a gyermek képességeinek lehetõség szerinti legteljesebb kifejlesztéséhez szükséges (szenzoros integráció, gyógytestnevelés, fejlesztõpedagógia, logopédiai rendszeres ellátás).

A különbözõ nemzetiségû gyermekek szocializálódásának segítése nemzeti kultúrájuk ápolása mellett fontos feladatunk.

Mind e mellett nevelési programunk alapja még,

  • népünk hagyományai, jeles napok megismertetése, ápolása,
  • nemzeti, nemzetségi tudat erõsítése,
  • reformpedagógiai elemek beépítése a helyi nevelési programba (Freinet, Montessori, Drámapedagógia, Erdõpedagógi Néphagyományõrzés)
  • „Zöld Óvoda”-ként fontosnak tartjuk környezetünk megóvására nevelni gyermekeinket, valamint a Dohányzás és Drog megelõzõ programban való részvételt.

Intézményünk több elismerésben részesült, megkaptuk a Józsefváros Kiváló Intézménye, a Soros Alapítvány „Modell Intézménye”címet, a Szociális és Munkaügyi Minisztérium „Családbarát Munkahely” elismerését, az Oktatási Minisztérium „Jó gyakorlat” elismerését a helyi pedagógiai programunk és az inkluzív nevelésben elért eredményeink miatt. Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium „Zöld Óvoda” elismerését.

ÉLETÜNK

Óvodánk, a Katica Napközi Otthonos Óvoda és Bölcsõde elkötelezi magát minden belsõ és külsõ tevékenységében, hogy partnerei igényeit minél szélesebb körben törekszik kielégíteni, rugalmasan alkalmazkodva az intézményünket érintõ kihívásokhoz.

Célunk, elsõsorban a kisgyermekek igényeinek való megfelelés, és érdekeik szolgálata.

Az általános alapok fejlesztésén túl fontosnak tartjuk a tehetséges gyermekek felismerését, fejlõdésük elõsegítését, támogatását, egyidejûleg a részképesség lemaradással küzdõ, illetve a sajátos nevelési igényû gyermekek felzárkóztatását.

A gyermekeket olyan ismeretekhez való juttatását tûzzük ki célul, amely segíti õket az iskolai életbe való zökkenõmentes beilleszkedésben.

A gyermekek megsegítése feltételezi, hogy állapotuk elemzése során megismerjük gyengéiket, felfedezzük erõsségeiket, fejlesztésük csak ennek alapján indulhat el, feltételezve a vizsgálati tapasztalatok és a fejlesztési folyamat elválaszthatatlan egységét. Minden nap sikerélményhez kell juttatni minden cigány gyermeket. Ízlésüket állandóan formálni kell, valamint önismeretüket, önkritikájukat, értékítéletüket, igazságérzetüket is. Fontos a pozitív megerõsítés!

Gyermek-pedagógus kapcsolatnál fontos –

  • a gyermekre odafigyelõ, neki támaszt és modellt nyújtó pedagógusi magatartás,
  • a jó csoportlégkör megteremtése (egymásra figyelés, közös és egyéni beszélgetések, közös élmény, közös döntés),
  • együttes pozitív élmények rendszeres biztosítása,
  • önállóság lehetõvé tétele, a felelõsség fejlesztése,
  • baráti kapcsolatok segítése, személyiség formáló hatásának hasznosítása, kapcsolatainak tudatos alakítása,
  • együttélés nyugodt, biztonságot adó normák, szabályok alakítása, betartása,
  • együvé tartozás hagyományainak megteremtése, ápolása, továbbfejlesztése.

Forrás: www.katicaovoda.hu

 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Hozzászólások

A Budapestimami 2015/16. évi „A mi óvodánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked óvodáját?” A válaszok itt olvashatók.

A kerület legjobb óvodája! Mind két gyermekem ebbe az óvodába jár(t); maximálisan elégedett vagyok azzal, amit kapunk. A gyerekek minden nap várják, hogy mikor megyünk már, hazafelé nehezen akarnak elindulni. Nagyon jól érzik magukat bent, ezt a rengeteg érdekes programnak köszönhetjük. Sokat járnak kirándulni, rengeteg dolgot megpályáznak, 100 %-os sikerrel meg is nyerik, így pl.: ingyen járnak úszni. Sokat járnak a természetbe madárlesre, tanulnak közlekedni, színházba mennek. Az óvoda rengeteg plusz szolgáltatást nyújt a kapukon belül is: sakk szakkör, rocky, hittan, angol tanulási lehetőség.... Maga az épület pedánsan tiszta, minden pici porszemre odafigyelnek. Az óvonénik nagyon kedvesek, rendszeretőek, imádják a gyerekeket, minden reggel egy öleléssel indul; amivel már a gyereket biztosítja arról, hogy minden rendben lesz. Maximálisan segítőkészek, alkalmazkodóak, minden téren segítséget nyújtanak. A gyermek reggel rohan be a csoportba, délután meg nem szeretne még hazamenni. Olyan, mint egy NAGY CSALÁD! Mi nagyon jól érezzük itt magunkat!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Május első vasárnapja: a nevetés világnapja is

Tudtad, hogy május első vasárnapja a nevetés világnapja is? És azt, hogy először 1998-ban Indiában egy úgynevezett nevető klubban tartották meg?
Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Anyai küldetések – te melyik film műfajába illessz be?

Egy kisgyermekes anya napja egy akciófilmbe illő kihívások sorozata: reggeltől estig pelenkacsaták, katasztrófaelhárító műveletek, békítő bírák testületi ülései és mentőexpedíciók sokasága a játszótéren. Sok sírással, bizonytalansággal, puszival és öleléssel.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére