Jelenlegi hely

Nyílt napok a jurtában élő családnál, Istenmezején

Hogyan él egy család a „világ végén”, a természet lágy ölén négy gyerekkel? Akik szeretnének egy napot eltölteni náluk, megnézni a jurtát, a kertet, az erdőt, szívesen beszélgetnének és játszanának, azokat várják a nyári nyílt napokra.

Család az erdőben

„Istenmezeje az „érintetlen” vadon közepén fekszik, cserfákkal, tölgyesekkel, fenyvesekkel és kőrisekkel beültetett égig érő hegyek ölelésében. Sokan úgy tartják, hogy a meredek hegyek között húzódó völgy szépsége miatt kapta a nevét, megint mások szerint nehéz életkörülmények között élő elődök az elesettség kifejezéseképpen választották e nevet. Ami biztos: Istenmezeje ma Magyarország legszebb nevű települése, ahogyan ezt a falu határában lévő tábla is hirdeti.”

A Rozgics házapár, Anita és Pál néhány évvel ezelőtt költöztek erre a csodaszép helyre, Heves megyébe, ahol jurtában élnek, biogazdaságot működtetnek. Egyszerűek a körülmények, a térerő is hiányzik, de annál több az öröm és békesség. Ezt az életformát szívesen bemutatják másoknak is a Családmesék egy jurtából című blogban és nyílt napok keretében.

„A Jóisten tenyerén élünk, erdők hegyek ölelésében négy gyermekünkkel. A mindennapjainkról mesélünk…”

Egy nap Istenmezején

Minden hónap harmadik szombatján nyár végéig – persze fokozott óvatossággal – nyílt napokkal várják az érdeklődőket, akik szeretnének egy napot eltölteni Istenmezején, megnézni a jurtát, kertet, az életterüket, beszélgetnének, játszanának. Miután közösen körbejárnak mindent, elmesélik a történetüket, hogyan is keveredtek a világvégére, arról mit hogyan és miért csinálnak.

„Világítani. Fényt, meleget árasztani, ahová odagyűlhetnek az emberek, akik keresik az útjukat.”

Elsősorban fiatal, kisgyermekes családokra számítanak, akik hasonló álmokat szövögetnek, mint annak idején ők, akiknek egy kis megerősítés, plusz lökés hiányzik, a kézzel fogható példa, hogy elinduljanak az úton. De természetesen senki előtt nem csukják be a kaput, aki szeretne közelebbről megismerkedni velük, együtt lenni hasonlóan gondolkodókkal.

Alkalmanként maximum 20-25 főt tudnak fogadni.

Mit kapnak az ide érkezők?

  • betekintést a közművek nélküli szabad életbe, épülő biogazdaságba
  • képet arról, mihez is lehet kezdeni négy gyermekkel a természet ölén
  • vegán ebédet saját bio zöldségeinkből, melyet együtt készítenek el a vendégekkel
  • erdei kirándulást, az időjárástól és az összejött csapat összetételétől függően
  • sok-sok beszélgetést, élményt, új barátokat

Amit feltétlenül hozz magaddal: nyitott szív, ha van a házad táján gyermek, szekrényedben gumicsizma.

A program nem kerül pénzbe, de felajánlásokat elfogadnak a gazdaságuk vendégfogadó kapacitásának bővítéséhez.

A részvétel jelentkezéshez kötött, ahol a helyszínről is bővebb információkat küldenek. A levelet egy kis bemutatkozással a jurtamesek@gmail.com címre várják.

Minden nyílt napról külön Facebook esemény is készül majd a részletekkel.

További információ

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére