Jelenlegi hely

Szentivánéj az Állatkertben

Különleges programokkal várják a látogatókat június 25-én este a Fővárosi Állat- és Növénykertben. A Szent Iván-éjhez kapcsolódóan a tűzé, a fényeké és az éjszakai állatoké lesz a főszerep. Lesz fényfestéssel, táncműsor, tűzzsonglőr bemutató és tűzugrás is

A nyári vakáció indításaként hagyományteremtő szándékkal rendezik meg a Szentivánéj az Állatkertben programot, a csillagászati nyár kezdetéhez kötve. A megszokott nyitvatartási időn kívül egy különleges hangulatú, különleges programokkal tarkított estén, a népi hagyományoké, az éjszakai állatoké, valamint a tűzé lesz a főszerep.

Európa szerte nagy ünnep a Szent Iván havában kezdődő csillagászati nyár. A napfordulóhoz világszerte számtalan ünnep kapcsolódik. Az év legrövidebb éjszakáján a nyári napfordulót ünnepeljük. A néphit szerint varázslatos éjszaka ez, amikor szinte bármi megtörténhet, a kívánságok teljesülhetnek. A néphagyományokhoz illően örömtüzeket gyújtanak, melyeknek csodás, mágikus erőt tulajdonítanak.

A tűz a megtisztulás és az újjászületés jelképe és örömtüzek, körtáncok formájában segít elűzni a sötétséget és diadalra juttatni a fényt.

A Főkapu téren tűzzsonglőrök, különleges LED show és a Somogy Zenekar koncertje várja a látogatókat a Somogy Táncegyüttes táncosaival együtt, akikkel a bátor leányok a tűzugrást is kipróbálhatják.

A Varázshegyben, mint a neve is mutatja, igazán varázslatos dolgokban lehet részünk: bepillantást kaphatunk egy igazi Planetáriumi előadásba, a csillagos égbolt rejtelmeibe és VirtualReality show-ban is lehet részünk. Szerte az állatkert területén LED ruhába öltözött gólyalábas zsonglőrök szórakoztatják a közönséget.

A kisgyermekre is gondolva, kézműves és arcfestő foglalkozásokkal is színesítik a programokat, ahol öko-hangszereket is készíthetnek zeneterapeuta vezetésével és egy közös interaktív Boomwhackers zenélésben is részt vehetnek.

A Kisszikla, Nagyszikla és a Nagytó körül ténykedő fényfestőknek köszönhetően varázslatos hangulatot teremtő, színpompás fényáradat vesz minket körül, mely alkotások az est folyamán megmozdulnak.

Az összekötő útvonalakon lámpások, fényfűzérek vezetnek minket az állatkert sejtelmes ösvényein.

A programok között szerepel még esti fóka show és elefánttréning, arcfestés, ökohangszer és fluoreszkáló álarc készítés, szerelmi jóslás, bátorságpróba, előadás a mítoszokról és a totemállatokról, valamint boomwhackers (ütőshangszerként használt hangolt csövek) bemutató is. 

A programok este 7-kor kezdődnek és egészen éjfélig tartanak június 25-én az Állatkertben.

Az állatkerti Szent Iván-éj programjait, a hatályos jogszabályok szerint, csak védettségi igazolvánnyal rendelkezők, illetve a felügyeletük alatt lévő 18 éven aluliak látogathatják. Azok a 16-18 év közötti fiatalok, akik rendelkeznek védettségi igazolvánnyal egyedül is látogathatják az Állatkertet.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére