Jelenlegi hely

Süsü és barátai kiállítás - Életre kelt mesehősök

Életnagyságú figurákkal vár a Mesehősök kiállítás Budapesten.          

2018. január 19-től 25-ig lesz látható a Süsü és barátai kiállítás a Szentmihályi Kulturális Központban (1161 Budapest, János utca 141-153.). 

Mirr-Murr, Oriza Triznyák, Sebaj Tóbiás, a Nagy Ho-ho-ho horgász, Pom-Pom, Süsü a sárkány... és még nagyon-nagyon sokáig sorolhatnánk társaikat! Ők, Csukás István halhatatlan mesefigurái. Méltán mondhatjuk, hogy a Mesebirodalom "Örök Darabjai", akiken valóban nem fog az idő vasfoga.

Megszületésük óta immár több mint negyven év telik el, de napjainkban, gyermekeink számára még ma is éppen olyan kedves és létező figurák, mint amilyeneknek mi, mai felnőttek éltük meg egykor, gyermekkorunkban. Ők tehát valóban kikophatatlanok!

E csodás mesebeli főszereplők "Süsü és barátai – életre kelt Mesehősök" címen e kiállítás keretében "teljes embernagyságban" most a valóságban is megjelennek, kilépve a mesekönyvek, mesefilmek világából. A Kossuth-, Prima Primissima-, József Attila – díjjal és a még számos egyéb szakmai nívós elismeréssel kitüntetett kortárs magyar író, költő és esszéíró figuráit Megyeri János szobrászművész kelti újra életre tárlatában, egy, a Csukás István országos utazó kiállítás keretében!

A művész által megalkotott egyedi mesevilág öt jelenetből áll, amely több mint 10 nagyméretű figurát mutat be az érdeklődőknek a már jól ismert mesékből mind a gyermekek, mind pedig a felnőttek örömére.
A belépés ingyenes.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Öngondoskodás szülőként télen: mi fér bele reálisan?

Télen sok szülő érzi úgy, hogy az öngondoskodás egy szép, de elérhetetlen fogalom. Mintha ez is még egy feladat lenne a listán, amit jó lenne kipipálni – de valahogy sosem jut rá idő, energia vagy tér. Pedig gyakran nem arról van szó, hogy nem törődünk magunkkal, hanem arról, hogy kevesebből próbálunk ugyanannyit adni. Ha télen azt érzed, hogy fáradtabb vagy, türelmetlenebb, és nehezebb magadra figyelni, az nem kudarc. Ez az időszak eleve többet vesz ki belőlünk, mint máskor.
Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Amikor az év eleje inkább megtart, mint indít

Az év eleje sokaknál nem friss lendülettel indul, hanem csendesebb, nehezebb érzésekkel. Az ünnepek elmúltak, a hétköznapok visszatértek, kint korán sötétedik, és mintha belül is lassabban mozdulna minden. Családként ez gyakran még erősebben érződik: újraindul az ovi, az iskola, a munka, miközben az energiaszintünk nem igazán tart lépést a naptárral. Ha ilyenkor azt érzed, hogy az év eleje inkább nyomasztó, mint lelkesítő – fontos kimondani: nem vagy egyedül, és nem veled van a baj.
Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére