Jelenlegi hely

Nem adom fel - Gyerekfarsang és szeretetvarrás

2018. február 3-án farsangi mulatság, mesefoglalkozás, szívvarrás várja a gyerekeket a Nem Adom Fel Kávézóban. A rendezvény ingyenes.

Program

13.00 -14.00 - Arcfestés Bambival

14.00-15.00 - Álomút - játékos verses mesefoglalkozás Csider Sándorral

Csider Sándor szombathelyi költő, drámapedagógus az Álomút című verseskötetéből azokkal a vidám hangulatú versekkel ismerteti meg közönségét, amelyek a szeretet pótolhatatlan szerepéről szólnak. Minden elhangzó költeményt játék követ. A mindvégig aktív, élményszerű együttlét során a résztvevők boldog pillanatokat élnek meg.

"A valóságban az igazat, a szépet és a jót keresem és megjelenítésükre törekszem alkotásaimban. Szeretném, ha a tiszta gondolatok otthonra lelnének az olvasók szívében és tetteiben." – írta a költő.

15.000-18.00 - Gyermek bütykölde Judittal

Filc díszek, színes apróságok készítése, szívvarrás.

Korlátozott mennyiségben jelmezeket is adnak a gyerekeknek.

Szívügyünk a kávézó

A Nem Adom Fel Cafe & Bar Budapest 2016-ban nyílt, Budapest első, fogyatékossággal élő emberek által alapított kávézója, ahol maguk a fogyatékossággal élő és megváltozott munkaképességű emberek készítik és szolgálják fel az ételeket és italokat, és közreműködnek a programok szervezésében és lebonyolításában.

A csapatuk színes és sokoldalú egyéniségekből áll, akikre egytől egyig jellemző a "nemadomfel lelkület": lehet bárki bármilyen élethelyzetben, mindenkiben megvan az a lelkierő, az a képesség, amely által a legtöbbet tudja kihozni magából.

Az a céljuk, hogy mindenki felismerje és elfogadja, amit az élettől kapott, és arra az elhatározásra jusson, hogy nem adja föl akkor sem, ha nehéznek éli meg a sorsát.

Mindamellett, hogy egy alternatív foglalkoztatási lehetőséget teremtenek a megváltozott munkaképességű embereknek, olyan integrált közösségi tér és kulturális programok befogadó helyszíne is egyben, amely lehetőséget teremt mindenkinek az egymás iránti elfogadáson és felelősségen alapuló emberi kapcsolatok kialakítására, ápolására.

A Nem Adom Fel Cafe & Bar olyan hely, ahol mindenki megtalálja a helyét, és ahol mindig szeretettel fogadják a betérő vendégeket.

Nem Adom Fel Kávézó és Étterem
1086 Budapest, Magdolna utca 1.

http://nemadomfelkavezo.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére