Jelenlegi hely

Könnyek, sorsok, mosolyok – Új dokumentumfilm a nevelőszülőkről

Március 3-án az Uránia Nemzeti Filmszínházban lesz először látható a nevelőszülői családokról szóló Befogadottak című dokumentumfilm. Történetek az áldozatról, az otthonra találásról és a befogadásról.

Kinek kell megfognia azt a gyerekkezet, amelyiket a saját családja elengedett? Fel lehet-e dolgozni a feldolgozhatatlant? Ki lehet-e mondani a kimondhatatlant? Könnyek, sorsok, mosolyok és "csakazértis" szívek filmbe sűrítve. A filmben nem mindennapi sorsokat, történeteket ismerhetnek meg a nézők.

Befogadottak

A nevelőszülői családokról szóló Befogadottak című dokumentumfilmet március 3-án mutatják be a fővárosban, az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A filmet Lakatos András rendezte, főszerkesztője Varga Kriszta.

A nevelőszülők olyan gyermekek időszakos nevelését vállalják, akik valamilyen oknál fogva nem nevelkedhetnek saját családjukban. A nevelőszülő híd, hiszen célja, hogy a gyermeket idővel „hazagondozza” vagy örökbefogadó családhoz kerüljön.

A Befogadlak nevelőszülői program célja a nevelőszülői hivatás népszerűsítése, a film ennek keretében valósult meg. Az eseménysorozat 2018 októberében indult el és minden megyében volt egy állomása.

A 11 éves gyermekvédelemben élő Janó Sándor rajza, amellyel Csongrád megyében korosztályában megnyerte a Lehetetlen nincs rajzpályázatot. (Forrás: Befogadottak filmbemutató esemény oldala)

A minisztérium közlése szerint az elmúlt időszakban nőtt a nevelőszülők száma. A nagykorúakkal együtt több mint 23 ezer olyan gyerek van ma Magyarországon, aki valamiért nem tud saját családjában nevelkedni. Nevelésüket több mint 5000 nevelőszülő segíti.

Regisztráció

A filmbemutatón a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Az eseményre itt lehet regisztrálni

További részletek a programmal kapcsolatban

Uránia Nemzeti Filmszínház, 1088 Budapest, Rákóczi út 21.
2020. március 3., kedd, 17:00–18:30

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Ételt készíteni nem annyira bonyolult, mint embert juttatni a Marsra. De rengeteg olyan tipp és trükk létezik, amitől vagy a végeredmény lesz jobb, vagy az életed könnyebb. Ezekből mutatunk most néhányat.
Mit egyek, hogy egészséges legyek? Ismerd meg a Hormonkontroll étrendet!

Mit egyek, hogy egészséges legyek? Ismerd meg a Hormonkontroll étrendet!

Változni, soha nem könnyű! A berögzült szokások, a napi rutin gördülékennyé teszik a mindennapokat. Az étkezésünkön változtatunk szinte a legnehezebben! Megszoktunk bizonyos ételeket, ízeket, és a hétköznapi rohanásban sokszor úgy gondoljuk, nincs idő az egészséges ételekre. Ha jobban belegondolunk, az egészség, a szép bőr, és a megfelelő testsúly titka is éppen itt kezdődik - a tányérunknál.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére