Jelenlegi hely

Ingyenes szabadtéri vetítések a Budapesti Klasszikus Film Maratonon

A látványos űrmágiát kínáló sci-fitől a megunhatatlan örök slágereket felvonultató musicalig tartó filmválogatását kínálja a Budapesti Klasszikus Film Maraton ingyenes, szabadtéri vetítései négy estén át a Bazilika előtt.

A Bazilika előtt, a Szent István téren óriásvásznon lesz látható a francia-magyar koprodukcióban készült animációs kultfilm, Az idő urai, a sci-fi műfajt alapjaiban meghatározó 2001: Űrodüsszeia, a Hair és az idei fesztivál díszvendége, Wim Wenders egyik legüdítőbb alkotása, az édes-bús kubai dallamaival páratlan latin hangulatot teremtő Buena Vista Social Club.

A szeptember 17-én kezdődő Budapesti Klasszikus Film Maraton alatt idén is szabadtéri mozivá alakul Budapest egyik legszebb köztere, a Szent István tér. A Bazilika előtt felállított óriásvásznon látványos közönségkedvencek és zenés filmek várják a nézőket. Kísérőfilmként – régi mozis hagyományt felelevenítve – a 110 éves magyar animáció gyöngyszemei láthatók.

Kitűnő minőségben, felújítva lesz látható a magyar-francia koprodukcióban készült Az idő urai (Les maîtres du temps), a 80-as évek emlékezetes animációs sci-fije egy kisfiúról, aki egy különös bolygón ragad.

45 évvel az első magyarországi bemutató (1979) után, a csillagok alatt élvezheti a közönség Stanley Kubrick legendás alkotását, a 2001: Űrodüsszeiát, amely a valóság talaján maradva mesél az emberiség történetéről és a végtelen világűr csodájáról.

Pénteken és szombaton két csodálatos zenés film látható: Miloš Forman örökzöld filmmusicalje, a Hair, és Wim Wenders Oscar-jelölt, Európai Filmdíjas dokumentumfilmje, a Buena Vista Social Club, minden idők legsikeresebb világzenei albumának édes-bús kubai dallamaival.

A fesztivál fontos célkitűzése, hogy a legfiatalabb generációkkal is megismertesse a magyar és a világ filmművészetének klasszikusait és azt a közösségi élményt, amit a mozizás jelent. Ezért a szervezők a fesztivál nyilvános vetítéseire 2000 ingyenes akkreditációs karszalagot biztosítanak az oktatás szereplőinek, diákoknak és tanároknak.

Folytatódnak a minden évben nagy érdeklődés mellett zajló iskolai csoportoknak szervezett, közönségtalálkozókkal, beszélgetésekkel kísért diákvetítések is a Toldi moziban, az Art+ Cinema-ban és az Uránia Nemzeti Filmszínházban, valamint az Art+ Cinema-ban hétvégén délelőtt filmes interaktív foglalkozással várják a családokat. 

Az ELTE hallgatóinak összeállítása a fiatalság szemléletmódját, problémáit, kihívásait helyezi a középpontba. A három nagyjátékfilm és a kapcsolódó beszélgetések táguló perspektívában járják körül a fiatalok identitáskeresését.

A Magyar animáció 110 emlékév keretében ingyenes interaktív filmes workshop is várja a családokat, ahol a legfiatalabbak is elkészíthetik saját animációs kisfilmjüket, és kipróbálhatják régi korok érdekes optikai eszközeit.

A Budapesti Klasszikus Filmmaraton, a restaurált klasszikusok nemzetközi filmfesztiválját 2024. szeptember 17. és 22. között hetedik alkalommal rendezik meg. A vetítéseknek az Uránia Nemzeti Filmszínház, a Toldi mozi, a Budapesti Francia Intézet, az Art+ Cinema és a BMC adnak otthont.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére