Jelenlegi hely

Idén nyáron ingyen látogatható a Margitszigeti Víztorony

A Margitszigeti Víztorony szeptember végéig ingyenesen látogatható. Ha felmegyünk a tetejére különleges körpanoráma tárul elénk.

152 lépcsőfok, csodaszép kilátás

A sziget középső részén, a Margitszigeti Szabadtéri Színpad udvarán álló műemlék Víztorony, Budapest egyik emblematikus építménye már 108 éve magasodik a hatalmas fák lombjai fölé. Érdemes felsétálni a 152 lépcsőn, ami a kilátóba vezet, hiszen fentről csodálatos látvány nyílik a fővárosra.

1911-ban készült el az épület, ami víztoronyként és kilátótoronyként is működött. A víztorony magassága 57 méter, a toronyba a kilátó 4. szintjéig lehet felmenni, 33 méter magasságba. Az építményt 1977-ben városképi jelentőségű műemlékké nyilvánították, rekonstrukcióját két 2013-ban és 2014-ben végezték.

Már 2012-től a kilátón kívül a torony belsejében a Visual Art kiállítások és a Budapesti Nyári Fesztivál programjai kaptak helyet. 2011-től a Szabad Tér Színház, 2020-tól a Margitszigeti Színház Nonprofit Kft. üzemelteti.

A Margitszigeti Víztorony a Fővárosi Vízművek jelképe is, hiszen a vállalat logójában található. Az emeleti két kiállítótérben különböző témájú időszaki kiállítások tekinthetők meg.

Ha felmegyünk a szecessziós csigalépcsőn, felérünk a nyolcerkélyes kilátó terembe. Innen nagyszerű kilátás nyílik az egész városra, 360 fokos körpanorámában nézegethetjük a főváros épületeit, a Dunát, a hidakat, a budai hegyeket, a szabadtéri színpadot, a sziget parkjait, a hajókat.

Időszaki kiállítás

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem idén diplomázó BA fotográfus hallgatóinak csoportos kiállítása - Tövises úton segít a jövendő - augusztus végig megtekinthető a Víztoronyban.

"VR szemüvegen keresztül fogunk szemlélni egy elképzelt, szebb valóságot? A fenyegető jövő elől a múltba rohanunk és átadjuk magunkat a nosztalgia érzésének? Vagy csak elidőzünk a jelenben és elgondolkodunk, kik is vagyunk és hol is tartunk jelenleg…

A múlt, a jelen és a jövő kapcsolatát vizsgálják a kiállítás keretein belül, melynek célja kihangsúlyozni a közösség sokszínűségét, s megtalálni azokat az átfedéseket, amelyek az alapképzés befejezésével mindenkit foglalkoztatnak.”

A Margitszigeti Víztorony júniustól szeptember végéig várja a látogatókat, a belépés ingyenes.

Nyitvatartás: minden nap 11-től 19 óráig.

A Víztoronyba mindenki saját felelősségére léphet be, sétálhat, lépcsőzhet. Gyermekek 12 éves korig csak felnőtt kísérettel látogathatják az épületet. A Víztoronyban egyszerre max. 30 fő tartózkodhat.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére