Jelenlegi hely

Átadták a Pünkösdfürdő Parkot

Végre birtokba vehető az óbudai héthektáros pihenőpark, ahova gyerekekkel, egyedül, biciklivel vagy kutyával is érkezhetünk.

Az új parkban több mint 600 fát, köztük a Főkert által előnevelt, több mint tízéves fákat ültettek el - írja az obuda.hu. Az átadón elhangzott, hogy a terület tervezésekor nemcsak az ökológiai egyensúly és a zöldfelületek hangsúlyozása volt fontos, hanem egy funkcióiban változatos, mégsem túlzsúfolt közösségi tér kialakítása volt a közös elképzelés. 

Multifunkciós sportpálya, pétanque-pálya, slackline-pálya és homokos strandröplabda-pálya is elérhető a Pünkösdfürdő Parkban. Piknikező-, játszó- és pihenőhelyek is várják az érkezőket. Ebben a "21. századi" parkba családdal, gyerekekkel, barátokkal, egyedül, biciklivel vagy kutyával érkezve is otthon érzi magát a városlakó.

A gyerekek birodalma színes trambulinokból, fedett csúszdákból és mászóelemekből áll majd, amelyek felett napvitorla biztosítja az árnyékolást.

A területen esőbiztos biciklitárolók, kerékpáros pihenő és telepített mosdó is helyet kapott, valamint tanösvény jelleggel a különböző információs táblákról megismerhetjük majd a környék növényvilágát és vízgazdálkodását a sétaútvonalak mentén. A kutyásokra is gondoltak, egy integrált parkrészen a kutyások szabadon engedhetik majd a kedvenceiket.

A színes gumiburkolattal fedett multifunkciós sportpályát a földbe süllyesztették, hogy csökkentsék a környék zajterhelését, valamint megőrizzék a terület zöld, rekreációs jellegét.

Az óbudai Pünkösdfürdő park a Barát-patak és a Püspökfürdő közötti töltésen található. A pünkösdfürdői gát szabályozott árvízvédelmi terület, ezért a Főkert elsődleges célja a terület ökológiai egyensúlyának megtartása, valamint a biodiverzitás megőrzése és a zöldfelületek hangsúlyozása volt.

Forrás és fotók: obuda.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Élményajándék tippek - felesleges tárgyak felhalmozása helyett

Karácsonykor mindenki szeretne örömet szerezni – de egyre többen azt érezzük, hogy a rengeteg tárgy helyett valami maradandóbbra vágyunk. Valami olyanra, ami nem porosodik a polcon, közös élménnyé, emlékké válik.Összegyűjtöttük a legjobb élményajándék-ötleteket, melyeket gyerekeknek, pároknak, nagyszülőknek vagy akár barátoknak is adhatsz – és amelyek könnyedén elérhetők.
Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére