Jelenlegi hely

Ablak a világra - World Press Photo kiállítás

25 ország 43 fotóriporterének 143 képe látható az idei World Press Photo kiállításon, a Magyar Nemzeti Múzeumban. A kiállítás olyan történeteket mutat be, amelyek megállítják az embereket, empátiára és gondolkodásra késztetik.

Díjnyertes fotókon át láthatjuk az elmúlt év eseményeit, hétköznapjait, sportját, azokat az embereket, akik a hírekben szerepelnek. A világ szinte összes fontos tavalyi eseményéről manipuláció nélkül tudósít a World Press Photo kiállítás, amely már a második alkalommal fogadja a közönséget a Magyar Nemzeti Múzeumban.

Megrázó pályaművek

A világszerte 100 városban bemutatott válogatás Magyarországon 2019. szeptember 19-től október 23-ig tekinthető meg. A gyakran megrázó pályaműveket bemutató tárlatot idén két kísérő kiállítás egészíti ki: a „Digital Storytelling” verseny díjazottjai mellett a nemzetközi karriert felmutató Borsi Flóra szürreális képeit is megtekinthetik.

A World Press Photo minden évben a világ egyik legzajosabb fotós eseménye. Ezrek jelentkeznek a mindent eldöntő versenyre, majd összességében több mint négymillióan nézik meg a fényképekből készült vándorkiállítást.  2019-ben  4738 fotográfus 129 országból 78 801 fotóval pályázott. A kiállítás 143 képét három héten keresztül válogatta egy 21 tagú, riporterekből és szerkesztőkből álló, nemzetközi zsűri, amely végül 25 ország 43 fotóriporterét díjazta.

Az elismert fotográfusok között idén magyar alkotót is találunk: Máté Bence másodszor nyert díjat „Természet” kategóriában. Ez azonban csak egy a nyolc kategória - általános hírek, környezet, természet, hosszútávú projektek, portré, hír, és sport, és az év képe, valamint új díjként az „Év képriportja” – közül, amelyek mindegyike érzékenyen reagál a bolygónkat érintő eseményekre, változásokra.

Ablak a világra

A World Press Photo a Magyar Nemzeti Múzeumban ablakot nyit a világra, az elmúlt év legfontosabb riportképein és dokumentarista filmjein keresztül. Az évente megrendezett kiállítás fontos része a nemzetközi és a magyar kulturális életnek és 42. éve folyamatosan jelen van Budapesten.

A World Press Photo olyan, 1955-ben alapított globális platform, amely megbízható vizuális újságírás és történetmesélés útján kapcsolja össze a sajtófotó műfaját a közönséggel. Éves pályázatuk a világ legrangosabb fotópályázatává nőtte ki magát, és sikeres világméretű kiállítási programjuk révén évente több millió embernek közvetítik a világ fontos eseményeit.

Utazó kiállítása minden évben 45 ország több mint 100 városába jut el, amelyek közül tavaly a budapesti tárlat volt a második leglátogatottabb. A kiállítás olyan történeteket mutat be, amelyek megállítják az embereket, empátiára és gondolkodásra késztetik.

A tárlatot tavaly több mint 45 000 látogató tekintette meg egy hónap alatt a Magyar Nemzeti Múzeumban. A kiállítás sikerének oka a hiteles információk, a színvonalas fotóriporteri és videó-újságírói teljesítmények iránt megfogalmazott általános igény lehet. A látogatók az évről évre megrendezett kiállításon olyan eseményeket ismerhetnek meg, amelyekre máskülönben nem figyelnének fel, vagy egyáltalán, el sem jutna hozzájuk.

Híven a World Press Photo szlogenjéhez “Connecting the world to the stories that matter”, mindig az elmúlt év legösszetettebb vizuális dokumentumát láthatja a közönség. A fotókon megrendítő történetek pillanatai láthatók, vagy sokszor, éppenséggel felemelő, gyönyörű képriportok.

A kiállítás szervezője már 28. éve a Herald Europa, melynek felelős koordinátora Révész Tamás, aki korábban többszörös zsűritagja és díjazottja is volt a pályázatnak.

Kísérő programok

„Digital Storytelling”: a digitális média évek óta nélkülözhetetlen műfaja. Folyamatos mozi élmény nyújt dokumentarista filmekkel.

Borsi Flóra „Imagine“ kísérő kiállításának szürreális képei univerzális érzelmet, vágyat, kétségbeesést fejeznek ki, metaforái az emberi psziché törékenységét mutatják. Az Adobe Photoshop CC az ő fotóját használja PR tevékenységéhez, a Haselblad az ő manipulációjának videójával reklámozza legújabb fényképezőgépét. Kiállítások sora köthető a nevéhez külföldön, művészetével Magyarországról hódítja meg a világot.

Tárlatvezetések, kerekasztal-beszélgetések, előadások, workshopok

Nyitva tartás:
2019. szeptember 19. – október 23.
Pénteken és szombaton és október 23-án 10-20 óráig

Magyar Nemzeti Múzeum, Budapest, VIII., Múzeum krt. 14-16.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Elfeledettnek hitt betegség okoz súlyos fertőzéseket avagy mit kell tudni a szamárköhögésről

Elfeledettnek hittük, de súlyos fertőzést okoz - Mit kell tudni a szamárköhögésről

Barátságosnak hangzó neve jellegzetes tünetére utal: a beteg erős köhögés közben a szamár hangjára emlékeztető elnyújtott hangot hallat. 1954 óta kötelező ellene a védőoltás. Általában ezzel úgy hisszük, hogy le is tudtuk egy életre. Pedig nem!
5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére