Kutyás lány szobra a Dunakorzón
Ez az életnagyságú bronzszobor egy kutyájával játszó lányt ábrázol élethűen. Az alkotást 2007-ben állították fel, azóta sokan fényképezkednek mellette.
V., a Vigadó tér Duna-parti oldalán
Kék lépcsőház a Bauhaus jegyében
A Dunapark ház a Pozsonyi út és a Szent István park sarkán található. A három különálló tömböt rejtő épület egykor a főváros legelegánsabb modern bérpalotájának számított. Az 1936-ban épült Bauhaus stílusú lenyűgöző ház oválisan íves lépcsőházakat rejt, amik a maguk korában formabontóak voltak.
Olyan érzés benne lenni, mintha egy hullámban állnánk, és az egész hat emeleten keresztül csavarodik. A földszinten a parkra néző, népszerű kávéház várja a vendégeket.
XIII., Pozsonyi út 38-40.
Panoráma terasz a Vigadó tetején
A Pesti Vigadó a belváros jellegzetes épülete, a 6. emeleti Panoráma Teraszáról gyönyörű a kilátás a Citadellától a budai Várig. A különleges látvány mellett tavasztól őszig kávézó is működik.
V., Vigadó tér
Szerelemlakat-fal
A világ több városában is találunk olyan lakaterdőt, ahol a szerelmespárok a nevükkel ellátott zárat egy rúdra rögzítik, a kulcsot pedig eldobják, ezzel is kifejezve összetartozásukat. Az Erzsébet téren is áll egy hatalmas lakatfal.
V., Erzsébet tér
Zsolnay-kút a József nádor téren
A megszépült tér déli részén látható a Zsolnay Porcelánmanufaktúra által készített szökőkút, amely a 130 éves „Herkulesfürdői díszkút” másolata. Neoreneszánsz stílusú, 56 db elemből áll, anyaga pirogránit. A gyűjtőmedencét növényi ornamentika és vízimadarak díszítik. A hangulatos park egy csendes hely a belvárosban.
V., József nádor tér
Korsós nő (Abigél) szobra
Tudtad, hogy egy belvárosi klasszicista lakóház belső udvarán áll Abigél, aki Szabó Magda regényének kultikus alakja? Az ismert filmben ez volt a csodatévő szobor a Matula kertjében, a filmforgatás idejére innen vitték a "korsós nőnek" nevezett szobrot a a vácrátóti arborétumba, majd visszahozták.
A tunikás hölgy babérkoszorúval a fején, korsóval a kezében 1844 óta áll a ház udvarán, békésen nézi, hogy időnként cetlire írt kívánságokat tesznek a korsójába...
V. kerület, Október 6. utca 19.
Magyar Szecesszió Háza
Egy ékszerdoboz a belvárosban, ahol három szinten, 600 négyzetméteren korhű bútorok, dísztárgyak, festmények és használati eszközök idézik meg a huszadik század elejét a Bedő család részére 1903-ban tervezett házban.
Az állandó kiállítás betekintést nyújt a "békebeli idők", a budapesti polgári élet hangulatába. A szecessziós kávézóban a kávéscsészétől a fogason át a plakátokig minden a kort idézi.
V., Honvéd u. 3.
Sziklakórház Atombunker Múzeum
A Sziklakórház a Budai Vár alatt található barlangrendszer egy kiépített része. A több mint 2000 m2-es kiállítás egy kalandos időutazás a Várhegy múltjába, a háborús orvoslás és polgári védelem ismeretlen világába. Az ide látogatók megismerik nemcsak a szükségkórház második világháborúban és az 1956-os forradalom során betöltött szerepét, hanem betekintést nyernek a hidegháborús bunker történetébe, érintve az atomfegyverek egykori és mai fenyegetését.
A múzeum programjain igazi időutazáson vehetnek részt az érdeklődők. Viaszfigurák keltik életre az ostrom alatti állapotokat szembesülve a háború kevéssé ismert oldalával.
II., Lovas út 4/c.
Thonet-ház
A Váci utcában álló 19. század végi műemléképületet Budapest első modern kereskedőházaként tartjuk számon, Thonet Jakab, az akkoriban már világhírű bútorgyáros irodája állt itt egykor. A búzavirágkék Zsolnay gyártmányú kerámiaburkolat mellett delfin- és kagylómotívumok, virágok, szobrok díszítik a szecessziós ház homlokzatát.
V., Váci utca 11/a.
Pest legöregebb akácfája
Budapest legöregebb akácfája a Lánchíd pesti hídfője közelében, a Széchenyi téren található. A famatuzsálemet 1789-ben ültették, túlélte a történelem viharait, idősebb a Lánchídnál, a Magyar Tudományos Akadémia épületénél és a Gresham Palotánál, a környezetében lévő összes épületnél. A védett akácfát tartógerendákkal dúcolták alá, mert megdőlt.
V., Széchenyi István tér
Budai Arborétum
Az ország egyik leggazdagabb arborétuma övezi a kertészeti a Szent István Egyetem Budai Campusának épületegyüttesét. Az arborétum a Gellért-hegy déli lábánál terül el, a botanikus kertben mintegy 1500 növényfaj, ill. -fajta, valamint ehhez kapcsolódóan gazdag madárvilág figyelhető meg. Tanösvény, és egyéb információs táblák kísérik végig a látogató útját.
XII., Villányi út 29-43.
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges