Jelenlegi hely

Napraforgó Bölcsőde

Cím: 1173 Bp. Sági u. 5.
Tel: 256-6382
E-mail: napraforgo@reszk.hu
Honlap: www.reszk.hu/napraforgo.htm

Intézményvezetõ: Bazala Gáborné

Bölcsődénk azzal a céllal jött létre, hogy a XVII. kerületben élő kisgyermekes családok számára elhelyezést biztosítson a gyermek 20 hetes korától 3 éves koráig, napközbeni ellátás keretében.
A bölcsődében 80 kisgyerek gondozását és nevelését végezzük.
Törekszünk arra, hogy a gyermekek fizikai és szellemi biztonságának megteremtésével, odaforduló szeretettel, elfogadásával, a gyermek kompetenciájának figyelembevételével, tapasztalati lehetőségek biztosításával, viselkedési minták nyújtásával segítsük a harmonikus fejlődésüket.

Célunk, hogy minden szülő nyugodtan végezhesse a munkáját annak tudatában, hogy a ránk bízott kisgyermekeket biztonságban, egészséges környezetben, legjobb tudásunk szerint gondozzuk és neveljük.
A bölcsődében 6 órától 18 óráig fogadjuk a gyermekeket, figyelembe vettük a szülők munkakezdését és befejezését, valamint az utazási időt.
A gyerekek a napi négyszeres étkezéssel tápanyagszükségletük 3/4 részét a bölcsődében kapják. A korszerű táplálkozási elvek és konyhatechnológiai eljárások figyelembevételével az élelmezésvezető és a dietetikus közösen állítja össze a változatos, idényszerű étlapot.

Az intézményt gyermekorvos látogatja, aki elkészíti a bölcsődébe kerülő gyermekek státuszát, időszakos orvosi vizsgálatot végez, hasznos tanácsokkal látja el a szülőket.
A bölcsődei zenei nevelést óvodapedagógus végzi, aki heti egy alkalommal a kisgyerekek zenei ízlését és esztétikai fogékonyságát fejleszti.
2010 augusztusában európai uniós pályázati pénzből akadály mentesítették Bölcsődénket.
A Sági utcai Bölcsődéért Oktatási Alapítvány (adószám: 18172643-1-42) lehetővé teszi olyan eszközök vásárlását, amelyek a bölcsőde életét még színesebbé teszik.
Havi rendszerességgel működik intézményünkben a Napraforgó Baba-Mama Klub, mint bölcsődei szolgáltatás. Célja: közösséget kínálni a kisgyermekes anyáknak, ahol a gondozónőtől segítséget, támogatást kaphatnak, illetve kicserélhetik a tapasztalataikat a hasonló helyzetű anyákkal, megismerhetik egymás problémakezelő gyakorlatát, jó mintákat kaphatnak. Gyermekorvos, pszichológus is segíti a munkát.
 

 

Hozzászólások

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Itt a 2026/2027-es tanév tervezett rendje – ezekre a dátumokra érdemes figyelni!

Bár még javában tart a nyári szünet, már megjelent a 2026/2027-es tanév rendjének tervezete. A dokumentum alapján már látszik, mikor kezdődik a tanév, mikor várhatók a szünetek, valamint mikor zárul az első félév.
40 felett az élet – Életközepi kérdések

40 felett az élet – Életközepi kérdések

„Az élet első fele a szöveg megírásának jegyében telik, a második fele pedig a kommentár elkészítése ehhez a szöveghez.” Hogyan simíthatjuk ki az életközepi válság hepehupáit? A megoldást magam is keresem.
Mindennapi mérgeink

Mindennapi mérgeink

Gondolkodtál már azon, hogy egy-egy furcsa, makacs tünet mögött mi állhat, amire látszólag nincs semmi magyarázat? Mi van, ha a valódi okot a nap mint nap használt kozmetikumaink és vegyszereink összetevői között kell keresnünk? Ha felteszem a kérdést: szerinted hányféle mesterséges anyaggal találkozik a szervezetünk egyetlen nap alatt? Valószínűleg mindannyian alaposan alulbecsülnénk a valóságot. Játsszunk el a gondolattal, és számoljuk össze együtt, mennyi kémiai anyaggal érintkezhetünk a reggeli ébredéstől a villanyoltásig! (A napközben elfogyasztott élelmiszerek és italok összetevőit most szándékosan hagyjuk ki a képletből – a helyzet így is elég megdöbbentő lesz.)
Ha a diagnózis: PCOS

Ha a diagnózis: PCOS

PCOS. Sokan megrémülnek ettől a pár betűtől, amikor elhangzik a diagnózis. Ez egy komplex anyagcsere-zavar, ami a ma Magyarországon minden tizedik nőt érint. A policisztás ovárium szindróma azonban nem jelent feltétlenül meddőséget!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére