Jelenlegi hely

A mi kis szeretet családunk

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Amikor boldog, nevet, jól érzi magát, fejlődik, amit látott tőlem, tanult, az megjelenik a viselkedésében, beszédében, az nagyon jó érzés. 
Amikor együtt nevetünk egy teljesen hétköznapi dolgon, mert az neki vicces és én is nevetek vele, vagy ha este hozzám bújik és együtt alszunk el, vagy szól hogy bújjunk össze. (22 hónapos kislány)

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

Igazából a gyermekkel minden rendben van, fejlődik, amit tesz az életkori sajátosság, keresi az újdonságokat, szeretne minden kipróbálni, megnézni, megfogni... én nem tudom hogy kezelni a helyzeteket néha, és ez bosszant engem, magammal kellene helyrejönnöm. Ahogy egyre jobban tudatára éred és nyílik ki a személyisége, egyre jobban érzem, hogy szeretne úgy cselekedni ahogy Ő szeretné, ami azért többször szembe kerül azzal amit én szeretnék, pl. fürdeni, felöltözni, átöltözni, aludni... A legnehezebb számomra hogy élvezzem és ne akarjak mást csinálni, tudjam elfogadni a most-ot, ne sóvárogjak más után, arra ami a gyermek előtti életemben volt például.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Szeretném ha a kapcsolatom a kislányommal konvergálna a tökéleteshez, ami persze nem létezik, mindig vannak súrlódások, ellentétek, ezek hozzá tartoznak a mindennapokhoz, de érezzük jól magunkat, tudjuk kifejezni amit érzünk, és merjen is mindent elmondani nekem. A kötődő nevelés elvei alapján nevelem gyermekemet, vagyis igyekszem, de számomra ez az alap, a kommunikációban eddig a segítségemre volt többek között a babjelbeszéd, de már beindult a beszédfejlődés nála, és szeretném ha a jó kapcsolatot, figyelmet fenn tudnám tartani. Ha lenne "eszköz", mint ez a tréning a "kezembe", hogy kapjak segítséget.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére