Jelenlegi hely

XIII. Bálint Ágnes Mesefesztivál 

Időpont: 2025. május 24-25., 10.00-18.00
Helyszín: Bálint Ágnes Kulturális Központ, Vecsés, Telepi út 43.

Az aktuális családi programokért KATTINTS IDE!
Még több program (börzék, nyílt napok, babamama - és kismama programok, táborok, strandok, játszóterek stb.) ITT!

Május 24-25-én rendezik meg a LEGszerencsésebb Mesefesztivált, ahol a LEGvarázslatosabb kalandok, a LEGizgalmasabb gyermekszínházi- és bábelőadások, gyerekkoncertek és a LEGkreatívabb és LEGtrükkösebb játékok, valamint a LEGnagyobb attrakciók várnak rátok!

Idén a négylevelű lóhere csodás világai nyílnak meg előttetek: Bergengócia, Rengeteg Erdő, Eszeveszett Birodalom és Seholország rejtélyei csak arra várnak, hogy felfedezzétek őket! BÁKK Manó és Manci vezetésével, új barátjuk, Fekete Macsek társaságában kalandozhattok varázslatos helyszíneken, ahol ügyességetekre, bátorságotokra és furfangotokra is szükség lesz!

A különböző állomásokon pecsétgyűjtő játékokkal készülünk – ha végigjárjátok a lóhere leveleit és teljesítitek a kihívásokat, egy különleges ajándék vár rátok! A kalandra ide kattintva tudtok regisztrálni!

A Bálint Ágnes Emlékház és a központi helyszín között idén is kisvonat és retro buszok közlekednek, valamint szombaton a Market Central Ferihegy is külső helyszínként kapcsolódik majd az eseménysorozathoz.

Részeletes program

Szombat – 2025. május 24.

Mazsola Nagyszínpad
11:30 FlashMob
12:00 Megnyitó
13:00 New Dance World Mozgó Táncszínház
18:00 Csiribiri! Halász Judit koncert

Kukori színpad
13:00 Mimó és Csipek az erdőben – Bábozd zöldre produkció
17:00 Ágoston Béla és Danny mesekoncert

Kotkoda színpad
14:00 Csukás mese – Összpróba és Kultkikötő Produkció előadás
16:00 Kelekótya haramiák – Ziranó Színház előadás

Babakarám
10:30 Babusgató mozgásprogram Kiss Ildivel

Bábos Mesekuckó sátra
11:00 Bábos foglalkozás
15:00 Bábos foglalkozás

Bálint Ágnes Emlékház
11:00 A kisgömböc – Marica Produkció
15:30 Mazsola és Tádé – Fabula Bábszínház

Market Central
10:00 Gólyalábas vásári kavalkád és felvonulás a BAB Társulattal
11:30 A BAB Társulat előadása a szökőkútnál

Vasárnap – 2025. május 25.

Mazsola Nagyszínpad
12:45 Meseíró pályázat eredményhirdetés
13:00 Tompeti koncert
18:00 Kaláka koncert

Kukori színpad
11:00 A kóró és a kismadár – Magyar Népmeseszínház
15:00 Méhes Csaba és a Brass in the five zenés előadása

Kotkoda színpad
14:00 Sárkányölő Sebestyén – Kabóca Bábszínház előadása
16:00 Malac és Liba – Kabóca Bábszínház előadása

Babakarám
10:30 Kerekítő Mondókázó Nemcsics Dettivel

Bábos Mesekuckó sátra
11:00 Bábos foglalkozás
15:00 Bábos foglalkozás

Bálint Ágnes Emlékház
11:00 Kőhalmi Ferenc – zenés-bűvész műsor
15:30 Vándormuzsikus – Gulyás László előadása

Állandó attrakciók:
Csupa Csoda Vándorjátszótér, Királyfik és királylányok játéktér, Hangolóra, Ládavasút, Guruló zongora, AnyaTanya, ApaTanya – Faművesek, Babakarám, Kenderkóc Nép Játszóház, Fanyűvő Játékpark, Mosolyudvar Népi Játszótár, Facsiga Hagyományőrző Népi és Ügyességi Játékok, Verklis karaoke, Bábjáték automata, Kisvonat, Retro busz, Mackó kaland, Kőország, Revarroda, Fedezzük fel hazánk elővilágát játéktér, Dunai kincsmosó, Sárkánypárbaj, Kolompoló, Kakas ütő, Zokni mosoda, Paprika Jancsi csúzlizdája, Meseposta, és még sok más…

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.
Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Július 30. az a nap, amikor a barátságokat ünnepeljük. Az ENSZ által is elismert Barátság világnapja nemcsak arról szól, hogy felhívjuk egy régi barátunkat vagy megköszönjük a társaságot valakinek, aki fontos számunkra, hanem arról is, hogy a család legkisebb tagjai is megtanulják, milyen értékes a barátság.
Hogyan éljük túl a hőséget?

Hogyan éljük túl a hőséget?

Valahogy muszáj lesz. És bár az idei nyár (eddig) kegyesebb hozzánk, mint a tavalyi, a 38°C azért már alkalmas a nyugalom megzavarására. A szenvedés pedig csak a mazochistákat villanyozza fel, a többiek megoldások után kutatnak.
Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.

Partnereink

NOE
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Képmás Magazin
Családháló
Ugrás az oldal tetejére