Jelenlegi hely

Nyuszivonat és tojásfestés – húsvét a Dinnyési Várparkban

Időpont: 2025. április 17-től minden nap nyitva, 9:00-18:00
Helyszín: 2485 Dinnyés, Kossuth u. 17.

Húsvéti programokkal nyitja meg tavaszi szezonját a Dinnyési Várpark és Skanzen.

A márciusban bemutatott kisvasút ünnepi díszítést kapott: nyuszifejjel és színes tojásokkal felszerelve indul el az 540 méteres pályán a tavaszi szünet első napjától. A 8–10 perces vidám utazás során akár a legkisebbekkel bejárható a park.

A látogatók kézműves programokon is részt vehetnek, többek között tojás- és nyuszifestésen. Tojás- és nyuszifestés 10-15 óra között – egész hosszú hétvégén. Nagypéntektől Húsvét hétfőig várják a gyerekeket és szüleiket kézműves foglalkozásokkal: készítsetek egyedi húsvéti díszeket, festett tojásokat, vagy csak élvezzétek a tavaszi hangulatot!

A Skanzen egy XI. századi magyar falu világát idézi meg, míg a Körtemplomban 101 kerámiaszobor és dombormű meséli el Jézus életét. A parkban 46 középkori magyar vár makettje is megtekinthető. Árpád-kori Skanzen veremházakkal, fatemplomokkal, kézműves házakkal

Nyitva: 9:00–18:00

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére