Jelenlegi hely

Művészek a Svábhegyen

Időpont: 2026. január 17., 10.30-12.00
Helyszín: Jókai-kert, 1121 Budapest, Költő u. 21.

A Magyar Kultúra Napja alkalmából kultúrtörténeti sétára hívjuk a kedves érdeklődőket Jókai Mór egykori svábhegyi birtokára. 

A területen működő egykori kőbányát Jókai és felesége, Laborfalvi Róza varázsolta földi paradicsommá, ahol számos fát ültettek, szőlőt és haszonnövényeket termesztettek, igazi kis mintagazdaságot hoztak létre saját borászattal, háziállatokkal.

Sétánk során felidézzük Jókai írásait, felkeressük kedvenc kerti pihenőhelyeit és meglátogatjuk a Jókai Emlékszobát. Kiderül, hogyan lett Jókay Móricból Jókai Mór és Benke Juditból Laborfalvi Róza, miként lett családtag Feszty Árpád. Felkeressük az egykori telekszomszéd, a Steindl család felújított villáját is, amelynek első építtetője a kor legismertebb műbútorasztalos mestere, Steindl Ferenc volt. Szó lesz a Himnusz megzenésítőjéről, Erkel Ferencről, aki az utolsó éveit a Jókai birtoktól nem messze lévő villájában töltötte, és az is kiderül, mi járatban volt Jókaiéknál Liszt Ferenc.

Kérjük, hogy a program kezdése előtt 10 perccel korábban érkezzenek!

Jegyvásárlás KIZÁRÓLAG ONLINE, helyszíni jegyváltásra nincs lehetőség.

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére