Jelenlegi hely

Költészet napi dudorászó Szabó T. Annával

Időpont: 2025. április 11., 11:00
Helyszín: Klebelsberg Kultúrkúria, 1028 Budapest, Templom u. 2-10.

Vendégünk a József Attila-díjas költőnő.  Gitáron közreműködik Sinha Róbert zenész.

„…mindennap kell egy kis kattantság”

Szabó T. Anna e rendhagyó zenés irodalomóra során bemutatja, hogy reggeltől estig, a hétköznapoktól, hétvégéktől az ünnepekig és a vakációig minden időre és alkalomra találhatunk verseket, mindenkor fontos a költészet. Jöhet eső, fújhat a szél, irány az erdő vagy épp a meleg kuckó. Ritmikus mondókák, lágyabb sorok, rengeteg vicces állat és ember jelenik meg a verselés során.

„Vizen hárslevél lebeg,
bicegető bíbicek,
piros-tarka csónakok,/
eső, eső – hol vagyok?
Ó álmok vízzöld városa:
már nem felejtem el soha”.

Szabó T. Anna költő és Sinha Róbert gitárművész Hollandiában találkozott először, amikor 2004-ben a Szabó Magdával közös amszterdami esten léptek fel mindketten – a fenti dalocskát ez alkalommal improvizálta a költő az akkor a Királyi Zeneakadémián tanuló gitárművésznek, dedikálás helyett, egy lombos csatornára néző ablakban. Az azóta eltelt két évtized alatt sokszor léptek már fel együtt egymásra reflektáló, vagy egymás munkáira írt versekkel és zenékkel.

A műsor különlegessége, hogy a felolvasás és a jól bevált, izgalmas ritmikus vers-zene kombinációk mellett kettejük saját, énekelt dalai is megszólalnak. Közben mindketten mesélnek vers és zene elemi kapcsolatáról, a dalok születéséről, ihletforrásaikról is.

A belépés díjtalan.

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban. Sok nő egyre később, gyakran csak a negyvenes éveiben jut el oda, hogy megtalálja a megfelelő párt, akivel családot alapítana, és biztos egzisztenciát is tud maga mögött. A testünk ilyenkor még alkalmas a babavállalásra, de nem mindegy hogy addig hogyan éltünk. Mit történt testünkkel, lelkünkkel.
Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Az ősz a sült alma, az illatos fűszerek és a sütőtök szezonja nálam, főleg, ha már kint beköszönt a csípős idő. Ilyenkor egy házi sütemény nem csak a testet, de a lelket is felmelegíti. Mit süssünk, ha az őszi ízek élvezete mellett az egészség is fontos szempont számunkra?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére