Jelenlegi hely

Királydombi Családi Nap

Időpont: 2023. június 2., 14.00-19.00
Helyszín: Rákosmezei Királydomb, 1106 Budapest

Június 2-án pénteken újra felállítjuk a királyi sátrat a Rákosmezei Királydombon, a középkori magyar országgyűlések színhelyén.

A 14 órakor kezdődő ingyenes rendezvényen íjászat, mesedélután, középkort idéző gyermekprogramok, solymászbemutató és történelmi előadások várják az érdeklődőket.

A programok ezúttal a tavalyelőtt rekonstruált királyi sátor köré csoportosulnak: itt lesznek a hagyományőrző bemutatók és a történelmi-ismeretterjesztő előadások is. 

A családi nap állandó programjai között íjászat, kézművesség és a királyi sátor szerepelnek, melyek során a hagyományőr jelenlétet a Királyfesztről ismert Salina Compania csapata biztosítja.

15 órától a Hímzett Igricek mesedélutánja következik, ami játékos középkort idéző zenés programokkal folytatódik a délután folyamán.

A Királydombi Családi Nap záró programja a 18 órakor kezdődő solymászbemutató, amely megismerteti az érdeklődőkkel a magyarság keletkezésével egykorú solymászat kultúráját.

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére