Jelenlegi hely

Éjszaka a könyvtárban

Időpont: 2025. június 20.
Helyszín: FSZEK Móricz Zsigmond Könyvtár, 1118 Budapest, Nagyszeben tér 1.

Ha a te szíved is összefacsarodik minden egyes záráskor, hogy miért kell hazamenned, ha régóta álmodoztál róla, milyen lenne a könyvtárban tölteni az éjszakát, ha szeretnéd velünk ünnepelni az iskolaév végét és a nyári szünet kezdetét (vagy a közelgő nyári napfordulót), akkor várunk 2025. június 20-án pénteken éjszakába nyúló nyitvatartással és változatos programokkal.

Programjaink:
- 16:00-16:30-ig – aszfaltrajzverseny óvodásoknak és kisiskolásoknak (Téma: kedvenc könyvem, mesém, szereplőm.)
- 16:45-17:00 – aszfaltrajzverseny eredményhirdetése – nyeremények átadása
- 17:00 – Lampiondíszítés, majd a könyvtár és az előtte lévő tér kidekorálása
- 18:00 – Közösségi könyvpiknik: csendesolvasás a könyvtár előtt
- 18:30 – Esti mese - papírszínház
- 19:00 – Gazdagréti Nagy Könyv – eredményhirdetés

A programokat követően társasjáték est lesz a könyvtárban.

Az esemény alatt természetesen megszokott szolgáltatásaink (kölcsönzés, beiratkozás, helyben olvasás, számítógép használat) is üzemelnek.

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Az esti órák határozzák meg a másnap hangulatát. Ha kapkodással, képernyővel és feszültséggel zárul a nap, az alvás is nyugtalanabb lesz. Ha viszont kiszámítható, szeretetteljes ritmusban érkezik meg az este, az egész család nyugodtabban pihen. A jó hír: a közös alvási rutin nem bonyolult. Nem tökéletesség kell hozzá, hanem következetesség.
Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére