Jelenlegi hely

Család és hivatás konferencia

Időpont: 2023. február 16., 9.30
Helyszín: Magyar Tudományos Akadémia, Budapest, V., Széchenyi istván tér 9.

A Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom eseménye

Program

9.30 - Érkezés, regisztráció

10:00 – 10.20 Köszöntő és ünnepi beszédek
Skrabski Fruzsina társelnök Három Királyfi Három Királylány Alapítvány
Dr. Hornung Ágnes családokért felelős államtitkár, Kulturális és Innovációs Minisztérium, felkérés alatt
Dr. Müller Cecília országos tiszti főorvos, felkérés alatt
Prof. Dr. Réthelyi Miklós miniszter, zsűrielnök

10.20 – 11.00 Pécsi Rita neveléskutató előadása: A képernyő és az internet hatása kisgyermekkorban

11.00 - 11.30 Steller Mária védőnői díjak ünnepélyes átadása

11.30 - 11.50 Szünet - büfé, fotózás

11.50 - 12.10 Böde-Harkai Csilla néptáncpedagógus - Csimota program bemutató

12.10 - 13.00 Egyensúly családban és munkában - kerekasztal-beszélgetés
Dr. Kapitány Ágnes és Dr. Kapitány Gábor Széchenyi-díjas szociológusok, kulturális antropológusok, az MTA doktorai, a MOME és az ELKH TK Szociológiai Intézet professzor emeritája és emeritusa, 2022-ben Kopp-Skrabski díjas házaspár,
Dr. Mező Ferenc és Dr. Mező Katalin Katalin egyetemi adjunktus, gyógypedagógus, Ferenc egyetemi docens, pszichológus, 2022-ben Kopp-Skrabski közönségdíjasok
Moderátor: Süveges Gergő (Kossuth Rádió - szerkesztő, műsorvezető)

Az esemény ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

11 dolog, amire az utazás tanított

12 dolog, amire az utazás tanított

Szélesebb látókör, inspiráció, problémamegoldás, mélyülő önismeret, újabb nézőpontok… Minden utazás tanít valamit.
Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Ingerlékeny, türelmetlen, túl van pörögve? És tessék mondani, hogy aludt?

Egyre több ismerősöm említi, hogy nem alszik jól, fáradt, türelmetlenebb, rosszabbul koncentrál, nem halad olyan gyorsan a napi feladatokkal. Ijesztőbb, hogy tinédzser gyerekeim ugyanezzel küzdenek időnként.
Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

Az internetfüggő agy - mit tehet a szülő?

A technológia fejlődése minden korban befolyásolta az emberek életvitelét, szokásait. Napjainkban a világháló játszik jelentős szerepet életünkben. El kell ismerni az Internet gazdag információforrás, széleskörű a felhasználhatósága. Azonban egyre több tudományos bizonyíték mutat arra, hogy a túlzott használata a droghoz hasonlóan függőséget alakíthat ki.
A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin veszélyesebb, mint a biciklizés, a rollerezés vagy a hintázás? - A gyermektraumatológus válaszol

A trambulin közkedvelt szabadtéri eszköz, azonban azt szem előtt kell tartani, hogy nem játék, hanem akrobatikus sportszer. A nem megfelelő használata sok balesetet okozhat.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére