Jelenlegi hely

XXII. kerület Egyesített Óvoda - Szivárvány Tagóvoda

 
Cím: 1222 Budapest, Mező u. 33..
Telefon: 226-0353
 
Tagóvodavezető: Höltzl Antalné
 
Bemutatkozás
 
A Mező utcai óvoda Budafok kertes övezetében található. Az óvodaépületet bővítették és korszerűsítették, így még teljesebben szolgálja a gyermeki szükségleteket. Elhelyezkedéséből és a folyamatos parkosításból adódóan tiszta, zajmentes környezetet biztosít óvodásaink számára.
 
Nevelőtestületünk sok éve összeforrt, kreatív közösség, nevelőink eddig megszerzett szaktudásukat önképzések során tovább bővítik. A Tevékenységközpontú Programot adaptáltuk és egészítettük ki helyi sajátosságainkkal.
 
Ovodánk háromcsoportos intézmény, jellegzetessége a csoportszobák átjárhatósága. Ez a lehetőség segíti a testvérek találkozását, közös mozgásos játékok létrejöttét. Kiemelt hangsúlyt kap a gyermekközpontú, családias nevelés.
 
Nevelésünk alapvető célja
 
A gyermekek egyéni fejlettségének, érdeklődésének megfelelően játékos motiválás sokoldalú tevékenységeken, tapasztalatszerzésen keresztül. A gyermeket a valóság megismerésére, a problémák meglátására és megoldására neveljük. A sikeres iskolai beilleszkedéshez szükséges testi, szociális, értelmi képességeket a teljes személyiség fejlesztésének bevonásával alakítjuk.
 
Az erkölcsi nevelésben modellként szolgálunk. A gyerekek személyiségének tisztelete, elfogadása alapvető kötelesség számunkra. Olyan erkölcsi értékeket közvetítünk, melyek a szociális magatartáskultúrát alapozzák meg. Nevelésünk során figyelembe vesszük az egyéni képességeket,a tehetséget, a fejlődés ütemét. Alapvető fontosságúnak tartjuk a gyermeki játék megvalósítását es az ebbe agyazott kezdeményezéseket, melyek rugalmas napirendünk keretében zajlanak. A szokás- és szabályrendszert folyamatosan rögzítjük, erősítjük annak erdekeben, hogy a normak belsővé váljanak.
 
Fontos a szabad levegőn való tartózkodás, ezért sok programot időjárástól függően a teraszon, illetve az udvaron tartunk. Heti testnevelés-foglalkozásunknak a kerületi BMTE sportpálya ad helyet középső- és nagycsoportosaink számára. A mindennapi gyümölcs- és zöldségfogyasztást szülői segítséggel biztosítjuk a gyerekek számára.
 
Egész nap lehetőség nyílik ábrázoló tevékenységre, mely nem más, mint a tárgyi világ birtokba vétele. A gyerekek kreativitásának támogatásával, a feltételek biztosításával szabad önkifejezésük valósul meg. Napirendünkbe épül beszélgető körünk. Ez nagyban segíti az anyanyelvi képességek fejlődését, a szókincsbővítést, a bátor kiállást, a szociális viselkedési normák beépülését.
 
Fő szemléletünk az együttnevelés, a szülő-nevelő partnerkapcsolat kialakítása. Ennek érdekében szerveződnek közös programjaink; családi kirándulásaink, karácsonyi koncertünk, közös kertészkedéseink, nyílt napok, szakirodalom ajánlása, közös oknyomozás stb.
 
A hozzánk érkező gyermekek „Anyás beszoktatása” alkalmával a szülők bizalommal fordulnak hozzánk és engedik gyermeküket az odafigyelést, szeretet nyújtó óvodai fészekbe. Szülői igény szerint szervezünk olyan változatos, térítéses programokat, melyek nevelésünk elveivel harmóniában állnak (bábszínház, állatkert, vadaspark, játékos nyelvhez szoktatás stb.).
 
Hagyományainkat évtizedek óta ugyanolyan lelkesedéssel ápoljuk, így ez mára az egész óvodában egységes (születésnapok, anyák napja, a Föld, a víz és az állatok világnapja, madarak-fák napja, ballagás stb.). Gyermekeink számára élményforrást jelentenek ünnepeink, melyek többségét a három csoport közösen, boldogan éli át.
 
Nagycsoportosaink kétnapos búcsúkiránduláson vehetnek részt, ahol megismerkednek a vidéki élettel, az utazással, rácsodálkoznak a természetben rejlő szépségekre. A kirándulás során hároméves nevelőmunkánk tükröződik vissza. Ez számukra mindig örök élmény marad.
 
Az óvónők fő segítői a dajka nénik, akik egész nap a csoportban tevékenykednek, gondozzák a gyerekeket.
 
Nevelésünk alatt arra törekszünk, hogy három év elteltével gyermekeink toleráns, szociálisan érzékeny, őszinte, segítőkész iskolásokká váljanak. A ballagással sem szakadunk el egymástól, mert örömmel járnak vissza az óvodába, s mi mindig szeretettel várjuk látogatásukat.
 
Forrás:http://www.ovoda22.hu/szivarvany/bemutatkozas
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon. Persze ettől még a család enni szeretne – a "tátogó fiókák" nem fogadják el kifogásként a 38 fokot.  Akár a hőség, akár az energiatakarékosság, akár az egészségesebb étkezés miatt szeretnél változtatni, a nyár és a hőség erre tökéletes alkalom.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére