Jelenlegi hely

XXII. kerület Egyesített Óvoda - Ficánka Tagóvoda

 
Cím: 1222 Budapest, Árpád u. 61.
Telefon: 226-8759, 20/371-9090.
 
Tagóvodavezető: Bozsó Gy. Zsoltné
 
Bemutatkozás
 
Tagóvodánk Budafok felsővárosában található, mely el van rejtve a nagyváros zaja elől. Családiházas környezetben fekszik, most lett teljesen felújítva. Csoportszobáink hangulatosak, világosak, otthonosak, melyekben két nagy vegyes életkorú csoport működik. (Lehetőség van arra, hogy testvérpárok együtt járjanak.)
 
Nevelőtestületünk a tevékenységközpontú óvodai nevelési programot adaptálva készíti el a helyi programját. Kiemelt feladatnak tartjuk a gyerekek egyénre szabott fejlesztését, az életre való felkészítését, valamint nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmódra nevelésre is.
 
Saját, jól felszerelt tornatermünkben tartott mindennapos foglalkozásokkal is hozzájárulunk a gyerekek mozgásigényeinek a kielégítéséhez.
A szülők közreműködésével beszerelt víztisztító berendezésből nyerjük az ivóvizet.
 
Mindennapos gyümölcsevéssel kellő vitaminhoz juttatjuk a gyermekeinket.
 
A Delfin és a Halacska csoportból a Hajós Alfréd Tanuszodába járunk, vízhez szoktatási programmal, valamint úszástanfolyamra is.
Igyekszünk minél nyitottabbak lenni a szülők felé, jó kapcsolattartással, közös programokkal. (Nyílt ünnepségek, kézművesfoglalkozások.)
 
Forrás: http://www.ovoda22.hu/ficanka/bemutatkozas
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Az esti órák határozzák meg a másnap hangulatát. Ha kapkodással, képernyővel és feszültséggel zárul a nap, az alvás is nyugtalanabb lesz. Ha viszont kiszámítható, szeretetteljes ritmusban érkezik meg az este, az egész család nyugodtabban pihen. A jó hír: a közös alvási rutin nem bonyolult. Nem tökéletesség kell hozzá, hanem következetesség.
Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére