Jelenlegi hely

Vackor Óvoda - Mókus Tagóvoda

 
Cím: 1036, Budapest, Mókus u. 1.
Telefon: (1) 250-4397
 
Óvodánkról
 
1976 szeptemberétől fogadjuk a gyermekeket. Csendes, a forgalomtól távolabb eső lakótelep környezetében helyezkedik el épületünk. Közvetlen közelünkben bölcsőde és iskola is található.
 
Óvodánk 9 csoportos, nagy udvarral. A csoportokat állatjelekkel különböztetjük meg, így a gyerekek biztonságosabban tájékozódhatnak.
A 2012/2013-es nevelési évben a gondnoki lakást csoportszobává alakították – ez lett a 9. csoport, mely max.20 gyereket fogadhat. A többi csoport 26 fővel működik.
A gyermekek testi nevelését a kibővített tornateremben, jó időben az udvaron biztosítjuk. Tornatermünk jól felszerelt, eszközkészletét folyamatosan újítjuk, bővítjük!
Szeretetteljes, érzelmi biztonságot nyújtó légkörben, az életkori sajátosságokat, az egyéni fejlődési ütemet figyelembe véve segítjük elő gyermekink fejlődését. A családdal szorosan együttműködve, a családi nevelésre építve segítjük személyiség fejlődésüket.
Rendszeresen szervezünk csoportjainkban játszódélutánokat a szülők, nagyszülők, testvérek számára, sőt az óvodai ünnepek előtt (karácsony, húsvét, búcsúzás) a szülőkkel együtt készülődünk, ajándékokat készítünk.
 
Elnyertük a ZÖLD ÓVODA címet, immár másodszor is! Mindennapjaink és helyi programunk is tükrözi a környezethez való viszonyunkat – környezettel való együttélésre neveléssel. Pályázunk az “örökös” tagságra is.
2009 őszétől a III. Árpádfejedelem u.-i Vackor óvoda tagóvodája lettünk, a “Mókus”-ság megőrzésével.
Udvarunk – gyermek és környezetbarát, szemléletünkről, eredményeinkről az egyesület oldalán olvashatnak bővebben. (mozgásfejlesztő eszközök beszerzése, …)
Hatalmasra nőtt fáink, az óvónők és a szülők által közösen kialakított virágos kertjeink barátságossá teszik udvarunkat. A növények  gondozásában gyermekeink örömmel vesznek részt. Környezetünkben többféle kismadár és egyéb apró állat talál otthonra. Életüket figyelemmel kísérhetik, télen etetik, gondozzák őket.
 
Csoportszobáink – tágasak, esztétikus berendezése, felszereltsége tükrözi az óvónők egyéniségét – lehetőségeinket. Igyekszünk az adott korosztálynak megfelelően alakítani termeinket, eszközeinket, a gyermekek igényeihez alkalmazkodva.
Minden csoportnak van saját öltözője és mosdóhelyisége is. Csoportonként 2 óvodapedagógus és 1 dadus foglalkozik a gyermekekkel.
 
Nevelési – oktatási programunk
 
Gyermekeink ismeretszerzése, tevékenykedtetése projekt módszerrel, és a szülők bevonásával történik.
Az ismeretszerzés jellege az óvodában folyamatos, az egész óvodai életet átszövő, játékba integrált tevékenység.
Több oldalról közelítünk meg egy-egy témát, versek, mesék, énekek, kommunikációs és drámajátékok alkalmazásával.
Természetesen a vizuális nevelésben is megjelennek az adott témák. Különböző ábrázolási technikák segítségével fejlődik kézügyességük, szépérzékük és önkifejező készségük.
Megismerkednek közvetlen környezetükkel – társadalmi, természeti- – állatok, növények, közlekedés, évszakok változásai.
 
Óvodai programunk a környezet megismertetésére, megszerettetésére és védelmére épül – környezetvédelem
Feladatunk a gyermek érzelmi beállítódására építve a közvetlen természeti és társadalmi környezet értékeinek megismertetése és megszerettetése.
A természet zöld – jeles napjaihoz egy-egy családi játszódélután vagy hétvégi családi kirándulás tartozik. A programsorozat  hagyománnyá vált.
(Állatok napja október 4. – Föld napja április 22. – Víz világnapja március 22. – Madarak és fák napja május 10.)
Jártunk már: az Állatkertben, a Szemlőhegyi barlangban, a Gellérthegyi víztározóban, a Vácrátóti arborétumban, az Agárdi madárvártán, Esztergomban, a Duna múzeumban is. A Föld napjához kapcsolódóan – papírgyűjtő akciót szerveztünk, tavasszal virágvásárt rendezünk. Családi “munkadélutánt” keretében a szülők, gyermekek és óvodai dolgozók közösen szépítik udvarunkat, óvodánk közvetlen környékét, virágokat ültetünk.
Sok éve működik óvodánkban az ún. Madárovi program is, mely a Madártani Intézet munkatársainak közreműködésével történik, és hazánk madár és állatvilágának megismertetése, “közel hozása”, valamint az állatok védelmére nevelés a legfőbb célja.
“Madárbarát Kertprogram” – ban is részt veszünk.
 
Forrás: http://www.mokusovi.hu/magunkrol
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.
Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére