Jelenlegi hely

Mustármag Keresztény Óvoda, Iskola és Gimnázium

 
Cím: 1038 Budapest, Ezüsthegy u. 70.  
Telefon: +36/1-368-8902
 
Bemutatkozás
 
  Intézményünk fenntartója az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye. A MUSTÁRMAG iskola Békásmegyer-Ófaluban nyugodt, családias környezetben található. Egységes szerkezetű képzést biztosítunk az óvodás kortól egészen az érettségi letételéig. A nyolc évfolyamos általános iskolai képzést a négy évfolyamos, általános tantervű gimnáziumi képzés követi.
  A keresztény nevelés célkitűzése, hogy megteremtse a szeretet légkörét a közösségben, segítse a fiatalokat abban, hogy személyiségük kibontakozzék a nevelés és az oktatás szoros egységében. Mindez hatékonyan és hitelesen csak úgy történhet, ha az óvoda-iskola és a szülői ház a kölcsönös bizalom légkörében, folyamatosan együttműködik, mivel a szülő, a gyermek és a pedagógus egymásra utalt munka-társak.
  Intézményünk alapvetően a vallásukat gyakorló katolikus családok gyermekeinek kíván megfelelő közeget biztosítani szellemi-lelki fejlődésükhöz, de örömmel fogadunk minden olyan gyermeket, akinek szülei elfogadják iskolánk világnézetét, és igénylik a keresztény szellemű nevelést gyermekük számára.
 
A legkisebb „mustármagok”
  Óvodánk épülete Békásmegyer-Ófaluban családi házak között helyezkedik el. Nagy fákkal körülvett kert biztosítja a gyermekek friss levegőn való játékát, mozgásigényének kielégítését. Ügyességük, mozgásuk fejlesztését többféle eszköz segíti. Óvodánkban négy, vegyes életkorú csoportban folyik a gyermekek nevelése.
  A nevelési év feladatai az egyházi évre épülnek, az ünnepekhez kapcsolódó népszokások és kézművességek átszövik mindennapi tevékenységeinket is. Ünnepeink: a szüreti mulatság, a keresztelő, a lakodalmas játék, a vásáros játék, a karácsony, a farsang, az anyák napja, az évzáró és a nagycsoportosok búcsúztatása a családok és az óvoda közös ünnepe. Lucázással, betlehemessel és Gergely-járással a „Mustármag” iskolások szereznek örömet óvodásainknak. Ilyenkor mindannyiunknak nagy öröm viszontlátni régi óvodásainkat. Októberben új kiscsoportosaink első útja a templomba vezetett, az első közös szentmisére. A templomban részesülünk a Balázs-áldásban, és itt hamvazkodunk. Az év során plébános atyánk többször meglátogat minket, velünk imádkozik az adventi és böjti időszakban, Vízkeresztkor megáldja óvodánkat. A nagyhéten csoportonként megjelenítik a gyerekek az Utolsó vacsorát, melyen a böjt alatt gyűjtött„”jóságliszt”-ből sütött kalácsot osztják szét egymás között. A nagyhéten minden csoport keresztutat jár a templomban, vagy a templom-kertben. Hagyományosan, már évek óta pünkösdkor nagycsoportosaink néptáncukkal és népi gyermekjátékkal vesznek részt a Karizmák ünnepén. Az év végén a családokkal közösen szentmisében adunk hálát az elmúlt évért.
  Az ünnepek előtti közös készülődésbe a szülőket is bevonjuk. Adventben szülőkkel, gyerekekkel közösen készítünk adventi koszorút, karácsonyi díszeket, és mézeskalácsot is sütünk. Szülők, családok aktív segítségével végezzük az őszi és tavaszi kerti munkákat.
 
Forrás: http://mustarmag.net/index.php/bemutatkoz%C3%B3/bemutat%C3%B3.html
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

Dalolva búcsúztassuk a telet – a legjobb farsangi dalok és mondókák összegyűjtve

A farsangi időszak mára főként a gyerekek mulatságáról szól. Ehhez a vidám ünnephez gyűjtöttük össze a legjobb farsangi dalokat és mondókákat, melyek garantáltan feldobják a hangulatot, és még emlékezetesebbé teszik a közös pillanatokat!
7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

7+1 szokatlan farsangi szokás, amit tuti nem ismersz

Tudtad, hogy a farsang nemcsak mulatságról, hanem ma már furcsa hagyományokról is szólt? A vízkereszttől húshagyókeddig tartó időszak tele van különös, ma már szinte elfeledett népszokásokkal. Egyes hagyományok vidámak, mások meghökkentőek – nézzük, hányat ismersz közülük!
Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkereszttől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére