Jelenlegi hely

Községház Utcai Óvoda - Hidegkúti Úti Tagóvoda

 
Cím: 1028 Budapest, Hidegkúti út 220.
Telefon: 376-5478
 
Vezető: Sándorfi Lászlóné
 
Bemutatkozás:
 
Az óvoda épületei a II. kerület zöldövezetében, jellemzően családi házas településen helyezkednek el, eredetileg is óvodának épültek. A hegyek, erdők övezte környezet – a sűrűbbé váló beépítés ellenére is – megkapó látvány a nagyváros szélén.
 
Csoportjaink korosztály szerint homogén összetételűek.
 
Gyermekeinket főként a természet megszerettetésével és megismertetésével juttatjuk élményekhez. Kirándulunk, sétálunk a környéken, megfigyeljük a természeti jelenségeket, kísérletezünk. Mozgásra saját udvarainkban is sok lehetőség van. 
Nevelésünket a gyermekközpontúság jellemzi, a gyermekek spontán érdeklődésére és megismerési vágyára alapozzuk. Az iskolaalkalmasság eléréséhez nem alkalmazunk direkt tanulási módszereket. A játékban rejlő értelmi képességfejlesztő lehetőségeket kihasználva fejlesztjük a gyermekek érzékelését, észlelését, gondolkodását.
 
Gyermekképünk 
Olyan gyermek nevelése, aki érzi, hogy őt olyannak fogadjuk el, amilyen. Érzelmi biztonságát gondoskodásunk, szeretetünk adja. Ragaszkodik környezetéhez, tudja hogy ő is a természet része. Képes felfedezni, örülni, élményeket befogadni. Tudja, hogy joga van bírálni, az igazságérzetének teret adunk. Így a felállított elemi szabályokhoz való alkalmazkodás képessége kialakul benne.
 
Óvodánk célja 
Munkánk során az a célunk, hogy a helyi adottságok figyelembevételével a gyermekek környezet iránti érzelmi vonzódását megalapozzuk, sokoldalú, harmonikus fejlődését elősegítsük. 
Nyugodt, kiegyensúlyozott légkörben, közvetlen tapasztalatszerzés útján, a tevékenységek gazdag kínálatával alakítjuk a természettel való kapcsolatukat, egyéni sajátosságok figyelembe vételével formáljuk személyiségüket.
 
Óvodánk feladata 
A környezeti nevelés komplexitásának érvényesítése. 
Környezetvédelmi tevékenység megalapozása. 
Környezetorientált magatartás kialakítása. 
A gyermekek életkoruknak, fejlettségüknek megfelelően tájékozottak legyenek az őket körülvevő világról. 
Társas viszonyaikra legyen jellemző az egymás elfogadása. 
Gyermekeinknek minden nap biztosítjuk a spontán és szervezett mozgást, elsősorban a szabadban. 
Óvodánk szokás- és szabályrendszerét úgy alakítjuk ki, hogy megkötéseket csak a gyermekek érdekében alkalmazunk. 
Óvodánkban logopédus és fejlesztőpedagógus foglalkozik a segítségre szoruló gyermekekkel. 
Heti egy alkalommal térítésmentes hitoktatásra van lehetőség.
 
Forrás: http://2.kerulet.ittlakunk.hu/holmi/oktatas/kozseghaz-utcai-ovoda-es-hidegkuti-uti-220-tagovoda
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére