Jelenlegi hely

Varázskastélyban jártunk

Minden gyerek (és még talán felnőtt is ;) ) szeret belecsöppeni a mesék, a titkok és a rejtélyek világába. Mi is. A Varázskastély interaktív kiállítás és játék egy ragyogó lehetőség volt erre. 

A Vajdahunyadvárban, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum ad helyet ennek az elvarázsolt világnak, ahol Mágus, a kastély ura próbára teszi a látogatók ügyességét, furfangját, éles szemét, szaglását és hallását is.

A gyerekek izgalommal várták a kiállítást a programajánlók leírásai alapján: vajon nekik sikerül túljárni Mágus eszén és megfejteni a trükkjeit? Tovább növelte izgatottságukat, mikor a bejáratnál színes játéklapokat, nagyítót és egy kis korongot kaptak. Élesedik a helyzet. 

A játéklap, mint egy menetlevél funkcionált: a színes korongok kinyitása az egyes "állomások" teljesítését is jelentette. A kastély szobáit egy-egy - a játéklapon levő korongok valamelyikének megfeleltethető - színes szőnyegen felállított installáció jelképezte, ahol megoldandó feladatok vártak a gyerekekre. A cél az volt, hogy megtaláljuk a Mágus által elrabolt és sokszor elvarázsolt csacsit.

 

Milyen állatot rejt a(z ügyetlenül felvett) láthatatlanná tévő köpeny? 

 

A válasz lehetőségeket a már jól ismert színes korongok jelezték, a következő szoba szőnyegének színét a helyes megoldás korongja mutatta meg. Ha bizonytalanok voltunk a válaszban egy-egy ellenőrző kérdés is segített minket illetve a kiválasztott szőnyegre érkezéskor a sorszám megerősíthetett bennünket arról, hogy jó úton vagyunk. Gyermekeim szerint ez már túl nagy segítség volt, izgalmasabb lett volna, ha például a sorszámok elmaradnak. 

Az ellenőrző kérdéseket mindig megnéztük, mert ezek általában még jobban bevezettek a Mágus titkos világába és jó megfigyelőkészségre volt szükség, hogy valóban megerősítsenek bennünket.

 

Nézzétek! Ti megtaláljátok a segítséget a képeken? 

 

Nekem az egyik kedvenc állomásom az volt, mikor Mágus konyhájába pillanthattunk be és egy illatpumpa segítségével ki kellett találnunk, hogy mit főzött Mágus. 

A kiállítás során többször találkoztunk optikai illuziókkal, szemkápráztató furcsaságokkal, ami jó kiegészítője volt a játéknak. 

 

Miután minden feladatot helyesen oldottunk meg, megtaláltuk a csacsit és ha végigmentünk a Mezőgazdasági Múzeum kiállító termein is (érdemes, nem csak végigszaladni), akkor utolértük  a cirkuszi szamarat és kis barátját még mielőtt Mágus legutolsó varázslata beteljesedett volna.....

 

.... a jól megérdemelt jutalom sem marad el a végén a bátor megmentőknek. 

 

Véleményem szerint ez egy jól kitalált és felépített kiállítás és játék, melynek nem csak szórakoztató szerepe van, sokat tanultunk is belőle. Én inkább iskolás kortól ajánlom, mikor a gyerekek már önállóan tudnak haladni a saját tempójukban a feladatokon. Toleranciára szükségünk lesz, mikor egy-egy szülő az állomásokon  nem törödve a többiekkel, teljes mellszélességgel, fennhangon olvassa a feladatot, mintha csak ő volna a kiállítóteremben....de az ilyen szituáció ne hagyjuk, hogy elrontsa az izgalmat és a jó hangulatot. 

 

Jó szórakozást kívánunk mindenkinek! 

 


A VARÁZSKASTÉLY interaktív kiállítás és játék május 1-jéig látogatható a Vajdahunyadvárában.

Nyitva tartás: H zárva, K-V 10-17 óráig (március 27-én és 28-án, húsvétvasárnap és húsvéthétfőn, valamint május 1-jén nyitva)

Belépőjegyárak: felnőtt 1650 Ft, gyermek (3-14 éves korig) és nyugdíjas (62 éves kortól) 1450 Ft, csoportos (minimum 10 fős óvodai és iskolai csoport) 990 Ft, családi (2 felnőtt és 2-3 gyermek) 5490 Ft

 

 

Szerző: Sz.Sz. - Veszprémimami

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére