Jelenlegi hely

Gyermek Kresz-park, ahol jogsit is kapnak a kis autósok

Kresztergom egy mini Kresz-pálya, ahol a 5-12 éves gyerekek játszva megtanulják a közlekedés szabályait, az elméleti és gyakorlati oktatás után pedig vezethetik az elektromos kisautókat.

Az Esztergomi Gyermek Autós Park 2018 márciusában nyitotta meg kapuit a városba látogató gyerekek és családjaik előtt. Óvodásoknak, iskolásoknak szakképzett oktatók megtanítják a Kresz alapjait. Az elméleti oktatást követően indulhat is a vezetés az elektromos Suzuki Vitara kisautókban.

Minden gyerek saját fényképes, plexi jogosítványt is kap névvel születési dátummal ellátva. A jogosítvány hasonlít a felnőtt hivatalos engedélyhez, ami nagy büszkeséggel tölti el a kicsiket.

A pályán szinte minden közlekedési szituációt megtanulhatnak a gyerekek: vannak gyalogos-átkelőhelyek, táblák, parkoló, jelzőlámpák, körforgalom és benzinkút is.

A program csúcspontja: a megszerzett tudás birtokában, a sikeresen elvégzett tanfolyam végén mindenki egyedül vezetheti az autót. A program 30 perces, csoportokat és egyéni látogatókat is fogadnak. A programon való részvételhez előzetes időpont foglalás szükséges.

A Kresz-park tanítási időszakban hétvégénként, a nyári szünidőben pedig minden nap nyitva tart majd.

ITT TALÁLJÁTOK A BUDAPESTI KRESZ-PARKOKAT!

Forrás

- Budapestimami -

Esztergomi Gyermek Autós Közlekedési Park, 2500 Esztergom, Mátyás király utca 30. (Tesco parkoló)

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére