Jelenlegi hely

3 tipp, hogy szinten tartsuk a szeretettankunk!

Vajon mennyire figyelünk oda, hogy tele legyen a saját és társunk szeretettankja? Mennyire befolyásolják a külső események, hírek a saját szerelmi életünket? Mit tehetünk azért, hogy boldogan éljünk, szeretetben? Van még ilyen? – Ihász Anita párkapcsolati tréner írása.

Nos, a fenti kérdéseket minap kaptam egy előadás után és igencsak szöget ütöttek a fejemben. Mert ugye olyan természetes sokunknak, hogy vagyunk egymás mellett, éljük az életünket, telnek a hetek, hónapok és az évek. Jól megvagyunk, nem veszekszünk, de igazából nem történik semmi. Csak vagyunk és nem több. Mert ugye, ott a munka, a házimunka a pénzkereset vagy éppen a költés, a gyerekek, a szünet, a betegségek, na és a hírek, melyek úgy tódulnak bele az arcunkba, mint a víz a Niagara vízesésben. Megállíthatatlanul és akaratlanul.

Te érezted már azt, hogy csak ott állsz, a fenti terhek pedig csak rakódnak rád és jóformán már nem állsz, hanem összekuporodva próbálod elviselni a súlyát ennek az édesnek cseppet sem mondható tehernek? Érezted már azt, hogy csak egy kis nyugalomra és boldogságra vágysz?

Sokszor. Nagyon sokszor. Én most a párkapcsolati részét szeretném, ha kicsit boncolgatnánk.

Arra kerestem a választ, hogy bizony rányomja a kapcsolatunkra a bélyeget a külvilágban levő események áradata. Hiszen feszültebbek, ingerlékenyebbek vagyunk, sokszor fáradtak mindenhez…nagyon sokszor. És aztán, mikor párunk szeretne egy kis boldogságot csak velünk, akkor fájdalmasan fordítunk hátat neki a “majd holnap” bűvös mondattal. Igen, ez a holnap általában soha nem jön el. És elindul egy folyamat, ami egyikünknek sem jó, de valahogyan beleragadunk. És a többi teherrel örvényszerűen húz lefelé.

Nyilván vannak napok, hetek, mikor húzósabb időszakaink vannak, mikor holt fáradtan esünk haza és semmi kedvünk, energiánk egy kis összebújásra. De ha ez huzamosabb ideig megy, az nem jó. Nagyon nem jó. Mert szép lassan elkezd ürülni mindkettőnk szeretet tankja. És már csak akkor eszmélünk fel, mikor pokolian fáj az üresség.

Na de mit lehet tenni?

Mutatok 3 ötletet arra, hogy hogyan is lehet optimális szinten tartani ezeket a tankokat. Apró pici lépések, mozzanatok, de az eredményük mégis jelentős.

1. Szeresd úgy kedvesed, ahogyan neki jó

Talán ez az első lépés, ami nem is olyan könnyű. Hajlamosak vagyunk úgy szeretni társunkat, ahogy nekünk lenne jó, vagy éppen úgy, ahogyan azt gondoljuk, hogy neki jó. Ez bizony nem a kívánt hatást fogja majd hozni. Hogy megtudd, neki mi okoz örömet, meg kell, hogy ismerd őt. tetőtől talpig, kívül belül.

“Na de mi már 20 éve együtt vagyunk! Nem tud újat mondani!” Hű, hányszor hangzott már el ez a mondat. Aztán a teszt kitöltése után kiderült, hogy az évtizedek óta együtt élő párok pontosan annyit tudtak egymás érzéseiről, mint azok, akik tegnap jöttek össze.

Apropó, mi ez a tesz? Mindenkinek ajánlom Garry Chapmann: Az öt szeretetnyelv című könyvét. Ebből kiderül, hogy kinek mi a szeretetnyelve. Ezután pedig sokkal könnyebb lesz megtalálni a hozzá vezető utat.

2. Ismerd meg, mire vágyik igazán

Akár 20 év házasság után is kiderülhet, hogy nem is tudod igazán mire vágyik a  párod. Kutatások bebizonyították, hogy a nők több figyelemre, a férfiak pedig több elismerésre vágynak. Próbáljatok tehát erre a két dologra jobban odafigyelni.

3. Fektessetek időt és energiát saját magatokba

Talán ezzel is kezdhettem volna a listát, hiszen az egyik alapja a kapcsolatnak, az “én” rendbetétele. Hogy elfogadjam és tiszteljem saját magamat.

Szívből remélem, hogy a fenti 3 apró segítség beiktatásával, sokkal közelebb kerültök majd egymáshoz. Nyilván a listát még ezernyi más dologgal folytathatnám, de ezeket találtam a legfontosabbnak első körben. Tehát kettőtökön múlik, hogy mennyire van tele a szeretet tankotok.

Még több randi ötlettel és izgalmas páros játékkal várlak szeretettel oldalamon

Ihász Anita
Mylovelynotes - párkapcsolat pezsdítés kreatívan
Randikaland könyv szerzője
– egy rendhagyó könyv, amelynek minden házastárs polcán ott lenne a helye

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére