Jelenlegi hely

Tudnivalók a bölcsődei beiratkozásról

A szülő vagy a törvényes képviselő a gyermek húszhetes korától a harmadik életévének a betöltéséig kérheti a gyermeke felvételét a bölcsődébe. A bölcsőde vállalhatja fogyatékos gyermekek korai fejlesztését, gondozását, a gyermek 6 éves koráig. A bölcsődei ellátás igénybe vétele önkéntes, de a gyermek bölcsődébe történő felvételét a szülőn kívül kezdeményezheti a körzeti védőnő, a házi gyermekorvos, a háziorvos, a szociális, illetve a családgondozó, a gyermekjóléti szolgálat és a gyámhatóság is. A szülő hozzájárulása azonban mindenképpen szükséges az ellátás igénybevételéhez. A felvételi kérelemhez csatolni kell a házi gyermekorvos igazolását arról, hogy a gyermek egészségi állapota alapján alkalmas a bölcsődei gondozásra, mert ha valamilyen fertőző betegségben szenved, nem járhat bölcsődébe.

A bölcsődei felvételhez szükséges dokumentumok:

  • szülő (gondviselő) személyi okmányai (személyi igazolvány, lakcímkártya)
  • gyermek TAJ kártyája, lakcímkártyája
  • külföldi állampolgárok esetén a tartózkodás jogcíméről szóló igazolás
  • munkáltatói igazolás a szülők munkavégzéséről
  • gyermekorvosi igazolás arról, hogy a gyermek egészséges és a környezete fertőzésmentes
  • védőnő által kitöltött „Bölcsődei gyermek-egészségügyi törzslap”
  • a gyermek oltási könyve
  • a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülők esetén az arról szóló határozat

A felvételi kérelmet és az igazolást az intézmény vezetőjéhez kell benyújtani. A bölcsődei ellátást a gyermek három éves koráig lehet igénybe venni, ezért ha a gyermek a harmadik életévét már betöltötte az ellátás megszűnik a bölcsődei nevelési év végén (augusztus 31-én). Előfordulhat, hogy a bölcsőde orvosa még nem javasolja az óvodai jelentkezést, mert a gyermek a testi vagy szellemi fejlettségi szintje alapján még nem érett arra. Ebben az esetben a gyermek a negyedik életév betöltését követő augusztus 31-ig járhat a bölcsődébe.(1997. évi XXXI. tv 42. §)

Forrás: www.noefon.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére