A fővárosi múzeumokban színes, izgalmas nyári táborokkal készülnek a múzeumpedagógusok a gyerekeknek. Egy múzeumi nyári tábor azért jó választás, mert a látogatócsemeték az élményalapú tanuláson keresztül, játékos formában ismerkednek meg a múzeummal.
Nyár a múzeumban
A Néprajzi Múzeumban tematikus táborokat szerveznek júniusban és júliusban. Gyerekeknek szól az "Öt nap alatt a világ körül" nevű tábor, ahol mindennap egy új kihívás, kaland vár a résztvevőkre, akik a kiállítás titkainak feltárása közben izgalmas játékokban vehettek részt, gyűjthetitek az élményeket. Kamasztábor is lesz "Gördeszka, kulcscsomók, lampionfej és te" címmmel, valamint fotós tábort is hirdetnek középiskolásoknak (Fényből fénybe).
Az Aquincumi Múzeum több tematikus táborral készül idén nyáron. 10-14 éves lányokat várnak, akik kíváncsiak, mi az a Guzsaly, hajtű, serpenyő, avagy mit kellett tanulnia ókori római lánynak? A katonáskodás, a történelem, a régészet és az antik művészetek iránt érdeklődők a Légiós és az Ókori táborban próbálhatják ki magukat.
A Skanzen Heted7 nyári napközis táboraiba kilenc héten keresztül várják a 6-12 éves gyerekeket. A táborozók öt nap alatt tevékeny részesei lehetnek a jellegzetes paraszti munkáknak, kézműves tevékenységeknek, mozgásos és dramatikus játékoknak. Nyolc tájegységben ismerkedhetnek a paraszti és mezővárosi társadalom múltjával. Nagy csűrjeink, pajtáink, házaink kiváló helyszínt jelentenek az élményszerzéshez.
Ezen kívül nyári alkotóműhely, fazekas és faműves táborokat is tartanak.
A Magyar Nemzeti Galéria nyáron egy-egy hetes turnusokban várja a táborozókat a Budavári Palotában. Ismeretlen tájakon - dráma- és alkotótáborban a foglalkozások során a résztvevők kreativitást és együttműködést fejlesztő játékokon keresztül mélyíthetik önismeretüket és magabiztosabban állhatnak a többiek elé, legyen szó a tábor végén rendezett rövid előadásról vagy akár iskolai feleletről. Tematikák: Vitorlát bonts, vízre fel!, Időutazás, Életre kelt festmények
A Magyar Mezőgazdasági Múzeum Régmúlt korok kalandora elnevezésű táborában a Vajdahunyadvárban a gyerekek az őskortól egészen a 16. századig kalandoznak és felfedezik, hogyan éltek és gazdálkodtak az emberek. A Fotográrium táborban pedig történeti fotográfiai eljárásokat próbálhatnak ki.
Ezen a nyáron is várják a diákokat a Ludwig Múzeumban a Talált terepen – Művészeti gyakorlatok a Marcel Duchamp-díj 25 évéből című kiállításhoz kapcsolódó táborokba. Gyerekeknek szól a Talált színek nevű képzőművészeti alkotótábor.
A Budapesti Történeti Múzeum Vármúzeumban a kisebbeknek kódexkészítő alkotótábort szerveznek (Miniciálé), melynek során a résztvevők elkészíthetik a saját kódexüket lépésről-lépésre. Összefűzik a teában áztatott lapokat, bőrkötést készítenek veretekkel, mintát vésnek a borítóra, lúdtollal írnak, a kész kódexbe és iniciálét festenek. A Középkori ramazuri táborban a gyerekek megismerkednek a középkori mindennapokkal, lovagokkal és udvarhölgyekkel, kirándulnak és kézműveskednek.
A Kiscelli Múzeum Halló? Halló! című, telefonálás történetéről szóló kiállításához kapcsolódva szervez tábort, ill. az állatokról szól az Apokriff Állattan tábor.
A Szépművészeti Múzeumban 7 tábor is lesz. A kisiskolások kalandozhatnak a lovagok és úrhölgyek korába, megismerhetik a reneszánsz és barokk festőműhelyek világát, valamint a palota titkait. Találkozhatnak főnixekkel és más, mesés mitológiai lényekkel varázstárgyakon és festményeken keresztül, de az egyipromi témájű táborban Ozirisz, a jóságos egyiptomi istenkirály után nyomozhatnak.
Rajzolt hősök címmel nyári művészeti napközis tábor lesz a Millennium Házában, ahol a gyerekek a rajzfilmek és a képregények világában merülnek el, felfedezve a bennük rejlő művészi értékeket.
- Budapestimami -
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges