Jelenlegi hely

Új pihenőparkot adtak át Újlipótvárosban

Egy korábbi parkoló helyén 5.000 négyzetméteres zöld parkot alakítottak ki függőágyakkal, napozóágyakkal és piknikasztalokkal. A gyerekeket alagút-fatörzs, rajzfal, csocsóasztal és faszerkezetű óriáshinta is várja. A Thurzó parkban működik ivókút, palacktöltő, madáritató csobogó is, de mosdót, pelenkázót is találtok itt.

A XIII. kerületben – a Thurzó utca – Visegrádi utca – Ipoly utca – Hegedűs Gyula utca által határolt területen – május 23-án átadták a Thurzó parkot. A csaknem 5.000 négyzetméteres új közpark területe egy évvel ezelőtt még murvás parkoló volt. 

A park 80 százalékát növények borítják. 1830 négyzetméteren gyepszőnyeget terítettek le, 3000 kisebb cserjét, 109 látványos cserjét (például: füge, gránátalma, babérmeggy, rododendron, kivi), 256 örökzöld cserjét, 3700 évelőt és 4500 díszfüvet ültettek.

A parkba 77 fát telepítettek: 19 kisebb (18-20) törzsátmérőjűt, 23 vastagabb (35-40) törzsátmérőjűt és 35 4-6 méter magas parkfát. (A Thurzó park fái: juhar, gyertyán, berkenye, hársfa, tűlevelű fenyő, s vannak különlegesek is, például tulipánfa, szamócafa, japán naspolya, liliomfa.) 

Az eltérő hangulatú és funkciójú, izgalmas mikroterek – függőágyakkal, padokkal, székekkel, napozóágyakkal és piknikasztalokkal – fokozzák a pihentető, rekreációs hangulatot. A Thurzó parkban működik ivókút, palacktöltő és madáritató csobogó is. Párásító sziklák és csobogó segítik a hűsölést nagy melegben.

A gyerekeket alagút-fatörzs, rajzfal, csocsóasztal és faszerkezetű óriáshinta is várja.

A kerékpárosok számára 13 kerékpártámaszt és szervízpontot szereltek fel. A parki sétányok és az illemhelyek akadálymentesek, pelenkázó is van.

A kerítéssel körbevett park 6 bejáraton át közelíthető meg, reggel 8-tól este 10 óráig tart nyitva.

Forrás: budapest13.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére