Lássuk, mi van a húsvéti nyuszin túl?!
Kisgyermekes szülők esetében ismerős lehet Bing neve. A mesecsatornákon előszeretettel sugárzott animációs sorozat főszereplője a Bing névre hallgató fekete nyuszi, aki társaival igyekszik felfedezni a világot és választ kapni a kérdéseire. A rövidke, mindössze néhány perces epizódok a kicsi gyerekek figyelemtartásához igazodva igyekeznek tanító jellegű történetekkel szórakoztatni.
Volt idő, amikor a Kockásfülű nyúl volt az egyike a leadott meséknek. Úgy is mondhatnánk, hogy hazánk egyik leghíresebb nyuláról van szó, amely 1974 és 1976 között készült. Habár jelenleg nincs műsoron, de az internetnek köszönhetően megismerkedhetnek a mai gyerekek is.
A Kockásfülű nyuszival nagyjából egyidőben indult a csehszlovák nyulak, Bob és Bobek története. A fekete bűvészkalapból előbújó nyulak vicces és kedves történetei az optimizmust, a megfelelő hozzáállást erősítik.
Magyarországra visszatérve ugyancsak említést érdemel Ugrifüles, méghozzá a legkisebb, akit Csukás István keltett „életre” bábfiguraként. Több társával - Tüskéshátú, Brekkencs – együtt két évados bábsorozat készült.
A Bolondos dallamok című amerikai rajzfilmsorozat ismert karaktere Tapsi hapsi. A répát ropogtató szürke nyúl olykor együgyűnek tűnő kérdésekkel bombázza a környezetét, ám igenis megvan a magához való esze és végül mindig jól alakul a története.
A televíziót magunk mögött hagyva akár a szobába is vihetünk nyuszit. Méghozzá a Sylvanian Families-nek köszönhetően. A nyúlcsalád tagjai bájosak, velúr borításuknak köszönhetően pedig puhák, mint a valódi nyuszik. Az 1985 óta ismert játékcsalád nemcsak aranyos mozgatható és öltöztethető állatfigurákból áll, hanem számos kiegészítővel tehető még élvezetesebbé a játék.
- Budapestimami -