Jelenlegi hely

Átadták a megújult Kiscelli parkot

Megszépült a Kiscelli kastély környezete: erdei játszótér, Mimó és Csipek meseösvény, a környék élővilágát bemutató állatos és növényes szobrok várják az erre kirándulókat.

A III. kerületi Kiscelli Parkerdőben a felújítás során megújult a zöldfelület, gyalogos útvonalak, pihenőterek jöttek létre utcabútorokkal és tematikus játszóteret alakítottak ki. A kerékpárral érkezők 10 állásos kerékpártárolót találnak.

A játszótéren készségfejlesző játékok, hinta és a rúgós játék, állatos - növényes szobrok (süni, vörösbegy, mókus, bagoly) is váják a gyerekeket.

A környezetrendezés részeként további parki bútorokat is kihelyeztek: 13 db ülőpadot, 3 db piknikasztalt, 5 db hulladékgyűjtőt, két információs táblát, egy ivókutat, valamint tíz kandelábert. A park így már alkalmas számos közösségi tevékenységre: múzeumpedagógiai programokra, kutyás tréningre vagy akár helytörténeti sétákra is.

A Mimó és Csipek kalandjai nevezetű meseösvény elsősorban az óvodás gyerekek számára nyújt interaktív, inspiráló programot, a klímatudatosságra, környezettudatosságra történő neveléssel együtt.

A Kiscelli Múzeum mellett elterülő vadregényes erdőben láthattok vörösmárvány lépcsőt, barokk kapumásolatot, kápolnát, kálváriát, régi kőszobrot és százéves gesztenyefát is.

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kés - és?

Kés - és?

A háziasszony jellemzően főz. Persze nem sorsszerűen. A gyorséttermek, pizzák, hamburgerek és csirkemell csíkok világában igazzá vált: aki telefonálni tud, főzni is tud.
Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Válogatott segítség a nehéz napokra – válassz könyvet pszichológusi ajánlással

Egyre többen keresnek kapaszkodót a hétköznapi stressz, a bizonytalanság, a szülői kihívások vagy akár a belső feszültségek feldolgozásához – legyen az egy jó könyv, egy segítő társasjáték, ilyenkor jól jön egy megbízható forrás, ahol valódi szakértelemmel válogatták össze az ajánlatokat. Mostantól ilyen hely a Mindwell Pszichológiai Webshop is.
Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Fagyi napja: idén se hagyd ki!

Az Élmény és Szakértelem Alapítvány idén is május 8-án rendezi meg a Magyar Fagylalt Napját. A csatlakozott cukrászdák és fagylaltozók 50%-os akció keretében várják a fagyi szerelmeseit. A kedvezményes fagyiár legalább 4 különböző fagylaltízre és az ezekből vásárolt összes gombócra vonatkozik.
Maxoljuk ki a kávézást!

Maxoljuk ki a kávézást!

Gratulálunk mindenkinek, aki sikeresen teljesítette a nagy húsvéti kihívást: takarítás, sütés-főzés, dekorálás, ajándékvásárlás, bájolgás a rokonokkal. És arra gondoltunk, a tipikus háziasszonynak most pont úgy hiányzik valami jó kis háztartási hack, mint egy nekifutásból hátbavágás. Így a héten arra adunk tippeket, hogyan találhatunk több élvezetet a hétköznapok legegyszerűbb élvezetében: a kávézásban. Mert kávézni jó, pláne, ha valaki szereti.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére