Jelenlegi hely

Tavaszi zsongás a Várkert Bazárban

Időpont: 2023. április 23., 10.00-16.00
Helyszín: 1013 Budapest, Ybl Miklós tér 4., Rendezvényterem

Egész napos tavaszköszöntő családi rendezvény zenével, bábszínházzal, kézműves foglalkozásokkal, gyerekkönyv-vásárral, interaktív játékokkal és tavaszi karikatúra készítéssel.

A tavaszi kézműves foglalkozásaink és az interaktív játékok ingyenesen látogathatók, azonban előzetes regisztrációhoz kötöttek. 

Sokszínű kézműves foglalkozásainkon készített munkáikkal együtt a tavaszi hangulatot is hazavihetik a gyerekek. A program során különféle kézműves technikákat próbálhatnak ki, mint például a fonalmunkák készítése, festés, 3D –s ragasztás és grafikai díszítési módok.

Kézműves foglalkozások:

  • barátságkarkötő készítés különféle fonásokkal
  • hűtőmágnes készítés tulipán motívummal
  • térbeli mesefa készítés
  • asztaldísz készítés lepke motívumokkal pop up technikával

Aktívitások, interaktív játékok:

  • Óriás palánta curling: a hatalmas curling pályán a játékosoknak minél közelebb kell csúsztatniuk saját palántájukat a kijelölt palántázóhelyhez. Természetesen a curling szabályainak figyelemben tartásával zajlik az izgalmas küzdelem.
  • Virág rulett: furfangos szerencsejáték, ahol arra lehet fogadni, melyik virág bontja ki szírmait legelőször a tavaszi napsugarak hatására.
  • Tavaszváró ügyességi szerencsekerék: rengeteg ügyességi, sportos és logikai játék várja a gyerekeket. A játékosok először kipörgetik a feladat típusát, majd a négy kategóriából kedvükre választhatnak az életkoruknak és a rátermettségüknek megfelelően.

A programok 10:00 órától 16:00 óráig tartanak.

Belépőjeggyel látogatható színes családi programok:

11:00  A kutyacska - magyar népmese

14:00  Kippkopp a fűben link

16:00  Kolompos tavaszköszöntő mulatság

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 71 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére