Jelenlegi hely

Családi Föld Nap az Almássy téren

Időpont: 2022. április 22., 15.00-18.00
Helyszín: Budapest, VII., Almássy tér

A Föld Napja alkalmából színes családi eseményre, sok programra hívja a gyerekeket és a felnőtteket az Erzsébetvárosi Önkormányzat Klímavédelmi és Fenntarthatósági Kabinet.

  • Klíma- és energiatudatos játékok, kicsiknek, nagyoknak.
  • Meseösvény vezetés a körforgás jegyében 2-10 éveseknek 16h-kor.
  • A nagy sikerű Komposztmata újra kérdésekkel és mogyoróval készül.
  • Kézműves foglalkozások (báb- és fűfej készítés - ha van páratlanná vált zoknid, most hasznosíthatod!)
  • Zöldségpalánta osztás - mert elég egy cserép, hogy a belvárosban is saját paradicsomot ehess!
  • Régóta hiányolt szobanövény-cserebere – hozd ami felesleges, vigyél, ami megtetszik.
  • Jön az zöldség, gyümölcs és egyéb élelmiszeráruit tudatosan, környékbeli forrásokból beszerző Szatyorbolt, kínál és árusít.
  • Környezettudatos könyvtári válogatásból olvasgathatsz kényelmes babzsák fotelből
  • És persze az elmaradhatatlan arcfestés: kérj pillangót, oroszlánt, fát, virágot, napocskát – mindent lehet!

További infó

- Budapestimami -

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére