Jelenlegi hely

Háromcsőrű Kacsa Történetalkotó Műhely – Megnyílt a Mesemúzeum új helyszíne

Formáljátok az élményeket történetté! Megnyílt a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) - Mesemúzeum új helyszíne, a kiskamaszoknak szóló Háromcsőrű Kacsa Történetalkotó Műhely.

„Hiszünk a történetek erejében.”

A Háromcsőrű Kacsa Történetalkotó Műhely a történetekért jött létre. Azokért, amelyeket már megírtak, ki is nyomtattak, és közös kinccsé váltak, meg azokért, amelyek ott rejtőznek bennünk és csak arra várnak, hogy megmutatkozzanak.

A műhely elsősorban a 10-14 éves korosztály számára készült. A térben magyar gyerek- és ifjúsági irodalmi művek, különleges installációs eszközök – animációkészítő pult, hangstúdió, betűeső - inspirálják a látogatókat, hogy élményeiket történetté formálják.

„A mese örök, mindegy, hogy mi a technikai körítés.” (Csukás István)

Berg Judit író, a Mesemúzeum "kulcsőre" nyitotta meg a meseműhelyt és beszélt a kiállításról. Mint mondta, olyan dolog született, amely sok gyerek számára fog maradandó élményt szerezni és talán megnyitja a kaput egy olyan út felé, amerre sokan boldogan indulnak majd. Kiemelte: a történetmondás, a történetalkotás felszabadító alkotótevékenység, nem kell profinak lenni ahhoz, hogy jó történeteink születhessenek.

(Fotó: Beliczay László/Hajónapló)

Ha kapunk hozzá megfelelő segítséget, útmutatást, hogyan is kell történetet építeni, akkor hihetetlen élményben lehet része mindenkinek - mondta, hozzáfűzve, hogy a múzeumban a látogatók szakmai szempontokat kaphatnak a történetalkotáshoz, fejlesztik a szókincsüket, lépésről lépésre viszik bele őket az alkotói folyamatba.

Háromcsőrű Kacsa Történetalkotó Műhely

Az új helyszínt a Budavári Önkormányzat által felajánlott épületrészben, a Döbrentei utca 9. szám alatti Virág Benedek-házban alakították ki. Míg a Mesemúzeum foglalkozásaival és rendezvényeivel az 5-10 éves korosztályra fókuszál, az új térben a 10-14 évesek szövegértő és szövegalkotó készségét fejlesztő, magyar gyerek- és ifjúsági irodalmat közvetítő kiállítást hoztak létre.

A 78 négyzetméteres helyiségben olyan installációs teret alakítottak ki, amely inspirálóan hat, mintát és ötleteket nyújt a történetalkotáshoz.

(Fotó: Beliczay László/Hajónapló)

A kiállítótérben olyan állomásokat, "kulisszákat" terveztek, amelyek egyrészt alkalmasak arra, hogy a történetalkotás folyamatát különböző módon előrelendítsék - karakterépítés vizuális eszközökkel az animációs szigeten vagy helyszínválasztás a "kukucskafal" segítségével -, másrészt lehetővé teszik, hogy az írásban önmagukat nehezebben kifejező látogatók is sikerrel hozzanak létre történetet, történetrészletet akár hangrögzítés, akár animációkészítés révén.

(Fotó: Beliczay László/Hajónapló)

Az inspiratív tér mellett irodalmi művek szövegrészletei mozdítják elő az alkotómunkát. A kreatív írás, a drámapedagógia és az irodalomtanítás területeinek módszertani konvencióit ötvöző kulisszák eszközöket, trükköket, ötleteket kínálnak mindehhez.

(Fotó: Beliczay László/Hajónapló)

Nyitvatartás:

egyéni látogatóknak: előzetes bejelentkezéssel.
Regisztrálni a látogatás előtt legalább 24 órával a tortenetalkoto@pim.hu címen szükséges.

csütörtök, péntek 15-18 óráig
szombat, vasárnap 10-16 óráig

csoportoknak: előzetes bejelentkezéssel hétfőtől péntekig 9-14 óráig

Belépőjegy: 600 Ft
Belépőjegy kísérőfüzettel: 1000 Ft
A Te történeted! füzet: 500 Ft

1013 Budapest, Döbrentei utca 9.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!

Partnereink

Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom
Családháló
Tehetségműhely Közhasznú Alapítvány
NOE
Képmás Magazin
Ugrás az oldal tetejére