Jelenlegi hely

OVI Német Nemzetiségi Alapítványi Óvoda

Cím: 1188 Zrínyi utca 44/b
Telefon: 292-3962

Óvodavezető: Lelkes Gáborné

1991. óta működő óvodánk (mely az évek folyamán több szervezeti változáson átesett) 3 - 7 éves gyermekek magyar és német nyelvű óvodai nevelésével, iskolai előkészítésével foglalkozik. Az óvodát 2003. szeptembere óta a Fecskefészek - Schwalbennest Oktatási Alapítvány működteti ( mely kiemelten közhasznú státussal rendelkezik ).
2010. szeptember elsejétől óvodánk a XVIII. Kerületi önkormányzattal együttműködésben térítésmentesen működik, viszont kizárólag csak kerületi gyerekeket tudunk fogadni.
Az óvoda jellegzetes kertvárosi környezetben helyezkedik el, egy csendes mellékutcában, nem messze Pestszentimre központjától.
Az óvodai nevelés két kis létszámú csoportban történik. A kis létszám lehetővé teszi a családias légkör kialakulását, az egyéni, differenciált bánásmódot. Célunk a gyerekek családias, harmonikus légkörben történő nevelése, az egészséges életmódra nevelés. 
Jól felszerelt foglalkoztató termek, tornaterem, nagy füves udvar favárral és egyéb fajátékokkal várja a hozzánk beiratkozó gyermekeket. 
A napi háromszori étkezést a modern, egészséges táplálkozás igényei szerint oldjuk meg.
Óvodánk reggel 7 órától este 17 óráig tart nyitva.

 

Forrás: http://www.kindergarten18.com/rolunk.html


A Budapestimami 2012 őszi "A mi óvodánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Hozzászólások

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 71 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére