Jelenlegi hely

Vuk-nap az Urániában

Ünnepi vetítés és gyerekprogramok Dargay Attila születésének 90. évfordulója alkalmából 2017. június 18-án (13.00 - 17.00) az Uránia Kávéház Dísztermében. Június 22-től mozikba kerül az 1981-ben készült klasszikus rajzfilm digitalizált, felújított változata.

Dargay Attila, Balázs Béla-díjas rajzfilmrendező és képregény-rajzoló 2017. június 20-án lenne 90 éves. Az évforduló tiszteletére a Pannonia Entertainment filmforgalmazó a Magyar Nemzeti Filmarchívum és az Uránia Nemzeti Filmszínház együttműködésében ünnepi programot rendez június 18-án vasárnap az Uránia Nemzeti Filmszínházban, ahol kiállítással, gyermekprogramokkal és animációs műhelyfoglalkozással, könyvvásárral, pódiumbeszélgetéssel és természetesen vetítésekkel várják az érdeklődőket: animációs rövidfilm-különlegességek mellett látható lesz Dargay talán legnépszerűbb rajzfilm-klasszikusa, amelyen generációk nőttek fel, és amely június 22-től országszerte visszatér a mozivásznakra. A Vuk-nap és a film újbóli mozibemutatója alkalmából országos rajzpályázatot is hirdetnek gyerekeknek.

A VUK-NAP PROGRAMJA

13:00-15:00 – Programok az Uránia Kávézóban

BABtér animációs játszóház gyerekeknek
A Budaörsi Animációs Bázis (BABtér) az ország első állandó animációs gyerekműhelye, amely 2016 októberében nyitotta meg a kapuit Budaörsön. A foglalkozásokon a rajztudás fejlesztésével párhuzamosan a hagyományos, kézműves technikákat ötvözik a digitális, 2D-3D számítógépes eljárásokkal. A résztvevő gyerekek kipróbálhatják a legkülönfélébb technikákat a rajz-, a báb-, a gyurma-, a legó-, vagy a papírkivágásos animáción át a digitális rajzfilmkészítésig. A Vuk-nap keretében tartott műhelyfoglalkozásukon a legkisebbektől a nagyobbakig mindenkinek bemutatnak érdekes és szórakoztató animációs technikákat.
A műhelyfoglalkozáson a részvétel díjtalan, előzetes regisztráció a marketing@pannonia-entertainment.com címen lehetséges.

Kiállítás
A Vuk-nap kiállításán Dargay Attila rajzait, karakterterveit és storyboardjait (képregényszerű elrendezésben megrajzolt forgatókönyveit) tekintheti meg a közönség. A képeket Henrik Irén, Dargay özvegye és állandó operatőr alkotótársa biztosította az esemény számára. A legismertebb rajzfilmek, köztük a Vuk, a Lúdas Matyi, vagy a Szaffi karaktertervei mellett kuriózumként láthatók lesznek olyan filmekhez készült rajzok is, amelyek végül nem valósultak meg.

Könyv- és DVD vásár
A Vuk-nap könyvesstandján Fekete István műveiből és a Dargay Attila rajzfilmjeinek DVD kiadványából válogathat a közönség.

Vetítések a Kávézóban
Az Uránia Kávéház különtermében Dargay Attila rövidfilmjeiből vetítenek egy csokorra valót. A három nyúl, a Dióbél királyfi és a Variációk egy sárkányra mellett a Vuk készítését is bemutató Pannónia Anno című filmből is láthatók lesznek részletek.

15:00-17:00 – Programok a Díszteremben

Köszöntő, díjátadó, pódiumbeszélgetés Pogány Judittal és filmvetítés
A program az Uránia dísztermében folytatódik, ahol átadásra kerülnek a Vuk-nap és a rajzfilm újbóli mozibemutatója alkalmából meghirdetett rajzpályázat fődíjai, köztük egy családi belépő az Állatkertbe és további tárgynyeremények. A díjátadót követően Henrik Irén, Dargay Attila özvegye és operatőr alkotótársa beszélget a rajzfilm elkészültéről és kulisszatitkairól Pogány Judit színművésznővel, akinek emlékezetes szinkronhangja szinte eggyé vált a kis Vukkal. A pódiumbeszélgetést után következik a Vuk-nap legjobban várt része: a mozivetítés.

Jegyinformációk: A Vuk-nap kávéházi programjain a részvétel díjtalan, a 15:00 órakor kezdődő vetítésre kedvezményes 1000 Ft-os áron kaphatók jegyek, amelyek mellé ajándék lufi és Vuk-csoki is jár. 

Bővebben a filmről:

A rókacsaládban "gyermekáldás" van. Mind életrevaló, de egy különösen csintalan. A szülők úgy vélik, nagyapjára ütött és ezért a Vuk nevet adják neki. Amikor árván marad, nagybátyja, a híres Karak veszi pártfogásába. Befogadja barlangjába és vadászni tanítja. Vuk ügyes tanítványnak bizonyul, és Karak legnagyobb örömére ügyes, bátor rókává fejlődik. Okosságát bizonyítja akkor is, amikor a rókalányt kiszabadítja a vadász fogságából. Egy hajtóvadászat során Karak feláldozza életét a fiatalok megmentéséért. Vuk és Iny családot alapítanak, majd sok borsot törtek a vadász és kutyái orra alá.

A rajzfilm digitális felújítása a Magyar Filmlaborban készült 2011-ben.

Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.
11 dolog, amire az utazás tanított

12 dolog, amire az utazás tanított

Szélesebb látókör, inspiráció, problémamegoldás, mélyülő önismeret, újabb nézőpontok… Minden utazás tanít valamit.
Bátor ötletek Karácsonyi pulcsikhoz

Bátor ötletek Karácsonyi pulcsikhoz

A legtöbb anyuka jól tudja: kevés az idő, mégis szeretnénk csinosan, kényelmesen és egyedien öltöztetni magunkat és a családot. Sokunknak fontos a fenntarthatóság is, ezért a kinőtt vagy megunt ruhák átalakítása, javítása és újravarrása sokkal vonzóbb, mint a kidobás. És hát valljuk be… egy kis kreatív varrással tényleg pillanatok alatt csodát lehet tenni.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére