Jelenlegi hely

Fogszabályozás ovis korban?

Minden szülő azt szeretné, ha gyermekének szép és esztétikus fogai lennének. A szülői felelősség pedig több annál, hogy meggyőződünk arról, hogy mosott-e fogatminden nap a csemeténk.

A fiatal felnőttek egészséges fogsora gyermekkorukra nyúlik vissza, és a felelősségteljes szülőknek köszönhető. A minap egy régen látott ismerőssel futottam össze, és meglepődtem, hogy közel negyvenévesen, fogszabályzós mosollyal üdvözölt. Elmesélte, hogy nagycsoportos kislánya fogszabályzó előkészítő trénert kapott, ő pedig úgy gondolta, hogy szolidaritást vállal vele, és ő is rendbe hozza kicsit kusza fogsorát. Csak kapkodtam a fejem: már ovisoknak is van fogszabályzó? Dr. Tóth Nóra fogszabályozó fogszakorvost, az Újbudai Fogászati Centrum egyik doktornőjét kértem meg, hogy segítsen a tisztánlátásban, és magyarázza el, mikor szükséges a gyerekkori fogszabályozás, és milyen lehetőségek vannak az egyes rendellenességek korrigálására?

A legnagyobb mumusok: cumi és ujjszopás

Azt eddig is tudtam, hogy már óvodás korban érdemes elvinni a gyerekeket fogorvoshoz, hogy túlessenek a tejfogaik állapotát ellenőrző vizsgálaton, és tapasztalják meg, milyen a fogorvosi székben csücsülni. Tudom, hogy az első találkozás nagyon fontos, hiszen az ilyenkor nyert tapasztalatok alapján alakul ki a bizalom a fogorvos és a kis páciense között. A gyerekbarát rendelőben az orvos ilyenkor játékosan bemutatja, milyen liftezni a fogorvosi székben, vagy, hogy milyen, amikor „vízi pisztollyal” lespricceli a kicsi fogait. Dr. Tóth Nóra hozzáteszi, hogy azért ajánlott még a fogorvosi vizit, mert akár már hároméves korban lehetnek olyan harapási rendellenességek, amelyeket már ilyenkor ki lehet szűrni. „Az első találkozáskor felmérjük a kisgyermek fogazatát, és az állkapcsok állását. Sajnos már ilyen kicsi korban nyomot tud hagyni a cumizás, ujjszopás, körömrágás és kispárnavég harapdálás. A gyermek fogszabályozás célja, hogy a fogazat és az állkapcsok fejlődését a helyes irányba tereljük. Elsődleges feladat ebben a korban, hogy leszoktassuk a gyermeket a kialakult rossz szokásairól, például az ujjszopásról vagy a cumiról. Második feladatunk pedig a harapási rendellenességek korrigálása, azaz hogy az alsó és a felső állkapocs megfelelő módon találkozzon egymással. Ez megelőzheti a későbbi életszakaszban kialakuló állkapocs-ízületi problémákat.”

Forrás: csaladhalo.hu

Folytatás a csaladhalo.hu honlapon.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Vízkeresztől a farsang farkáig - népszokások és babonák

Ez a régies kifejezés tulajdonképpen a farsang vasárnaptól húshagyó keddig tartó három utolsó farsangi napra, a farsangi időszak végére vonatkozik. Izgalmas, mulatságokkal, babonákkal, különleges népszokásokkal teli időszak.
5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére