Jelenlegi hely

Fővárosi Pedagógiai Szakszolgálat XV. kerületi tagintézménye

Cím: 1157 Budapest, Hartyán köz 3.
Tel.:  06-1 410-0480, 06-1 410-7513
E-mail: info@nevtan15ker.hu
Web: www.nevtan15ker.hu

Szolgáltatásaink
A Nevelési Tanácsadó olyan mentálhigiénés szolgáltatást nyújtó intézmény, melynek feladata a 3-18 éves beilleszkedési-, tanulási- és magatartási nehézséggel küzdő gyermekek problémáinak kezelése a szülők bevonásával. (Amennyiben a gyermek nappali tagozatos középiskolába jár, a Nevelési Tanácsadó 18 éves koron túl is illetékes az ellátásában.)

A feladatot pszichológusok és gyógypedagógus munkatársak TEAM munkában látják el.
A tanácsadók munkája egyrészt a gyermekek pszichológiai, pedagógiai, gyógypedagógiai esetleg pszichiátriai vizsgálata, másrészt a gyógyuláshoz szükséges különböző fejlesztő és/vagy pszichoterápia.

Szakvéleményt készítenek a Nevelési Tanácsadó munkatársai az iskolakezdéshez, ha a gyermek egyéni adottsága, fejlettsége azt szükségessé teszi.

Szakvélemény készül a hozzájuk forduló gyermekről a szülő kérésére, illetve az oktatási intézmények írásbeli beutalása alapján a szülő beleegyezésével, illetve esetenként a gyámhivatal megkeresésére is.

Foglalkoznak a Nevelési Tanácsadót, gondjaikkal önként, felkeresők gyermekeivel, szükség szerint - a jelentkező beleegyezésével - a gyermek családjával, megelőzési és korrekciós célzattal.

A Nevelési Tanácsadóban folyó munkát a munkatársak titoktartási kötelezettsége védi. Információt a gyermek gondviselőjének beleegyezésével adhatnak ki.

Pszichológiai segítség

Ha problémát lát gyermeke viselkedésében vagy a tanulással vannak gondjai, próbálunk segíteni. /Előfordul, hogy a problémát csak az iskola jelzi Önnek, mert otthon nem jelentkezik. Néha testi panaszok eredete is lehet lelki zavar. (Hogy így van-e, ebben természetesen orvos vizsgálatnak kell dönteni.) Súlyos, a gyermeket nagyon megterhelő esemény szintén indokolttá teszi a jelentkezést.

Az első találkozást képesség- és vagy személyiség- vizsgálat követ, majd meglátjuk, mit tehetünk.
Tanácsadás, fejlesztés, pszichoterápia a legfontosabb segítő módszerek.
Hiába hívnak minket Nevelési Tanácsadónak, pszichológiai kérdésekben tanácsot csak akkor adunk, ha a tanács a szülőnek és nekünk együtt jut eszünkbe.

Fejlesztő foglalkozások

A fejlesztés a tanuláshoz szükséges részképességek felmérése alapján történő foglalkozást jelenti, ami nem egyenlő a korrepetálással, felzárkóztatással. Ezt a munkát gyógypedagógus illetve fejlesztőpedagógusi végzettséggel rendelkező személy végezheti. Intézményünkben 8 fő fejlesztőpedagógus dolgozik. Az esetek súlyosságára való tekintettel leggyakrabban egyéni megsegítés formájában látjuk el a gyermekeket, amennyiben azonban a problémák megengedik a csoportos ellátást is alkalmazunk.

A fejlesztőpedagógusi munkaközösség fő tevékenységi köre:
-részképesség fejlesztés
-mozgásterápiák
- diszlexia prevenció
- diszlexia reedukáció
- tanulási képességek vizsgálata
- tanácsadás
- diszkalkulia terápia
- beszédértés, beszédészlelés fejlesztése
- beszédfejlesztés
- az alapellátás körébe tartozó beszédhibák javítása
- tanulási motiváció erősítése
- tanulási módszerek javítása

Forrás: www.nevtan15ker.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Nyári ötletelő – 67 tipp a szünidő túléléséhez

Nyári ötletelő – 69 tipp a szünidő túléléséhez

Mit csináljunk a gyerekekkel, amikor épp nincsenek táborban vagy a nagyinál és a családi nyaralás is messze van? Nem kell feltétlenül nyaralni menni ahhoz, hogy élményekben gazdag legyen a vakáció. Ehhez adunk inspiráló öteleteket!

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére