Jelenlegi hely

Vízipark az udvarban!

Mi az, amit minden gyerek élvez: hát ez biztosan az lesz!!! A nagy forróságban nehéz hosszabb ideig a gyerekekkel leülni, legózni, rajzolni vagy bármilyen kreatív tevékenységet folytatni.

Ilyenkor a legjobb és legélvezetesebb a vízi játékok tárháza, és hát mikor is lenne ennek a mókának a legjobb ideje, ha nem a nyári kánikula!

A fiam meghívta pár barátját hozzánk, de mit is csináljunk, amikor kint 38 fok van, bent pedig 33? És elkezdődött a kutató munka, agyalás és tervezés…
 

Lufi bomba csúzli

Ehhez kell:

  • egy ügyes apuka,
  • egy udvar,
  • lufik vagy lufi bombák,
  • két léc, kötélgumi
  • és egy két literes műanyagflakon levágott teteje (a legjobb a füles folyékony mosópor flakonja, amit a füle meghagyásával kettévágunk, én egy régi műanyag evőeszköz szárítót használtam fel hozzá).
     

 A két lécet jó mélyen leverjük az udvaron kb. 1 méter távolságra, a flakon végét levágjuk, egy-egy lyukat fúrunk rajta és a gumikötelet mindkét lyukba belekötjük. Majd jó erősen hozzáerősítjük a két léchez és kész is a csúzlink, mehet a lufi bomba töltése. Lufiknál figyeljetek, hogy környezetbarát lufit vegyetek ha tehetitek. Előre töltsünk meg jó sok lufit vízzel és gyűjtsük őket pl. vödrökbe. Vigyázat nagyon gyorsan fogy!

Aztán indulhat is a móka, hogy egymást bombázzák, vagy egy megadott célra (pl. lavór, kismedence, stb.) az már csak rajtunk múlik.
 

Jégtojás keresése

Kell hozzá:

  • pár lufi,
  • apró játék (kis dinoszaurusz, kislabda, kisautó, Kinder figura, hajgumi, karkötő…)
  • és hely a fagyasztóban! A parti előtti napon már el kell készíteni.

Egyszerűen tömködjük bele a kis apróságokat a lufiba és engedjünk rá a csapon vizet, olyan tenyérnyi nagyságúak legyenek, kössük be és irány a fagyasztó! Másnap egyszerűen tegyük egy picit a csap alá és könnyen levághatjuk a lufit róla. Dugjuk el a gyerekek elől a kertben és indulhat is a jégtojások keresése. Ha megtalálták, ki-ki a maga módján vegye ki belőle a kis meglepetését - legalább olyan jó móka, mint húsvétkor a tojáskeresés.

 

"Szivacsháború”

Ez egy nagyon egyszerű, de annál élvezetesebb játék:

  • vegyünk autómosó szivacsot (én a 100 Ft-osba kaptam 180 Ft-ért csomagját, melyben 3 db szivacs volt), annyit vegyünk, hogy minden gyereknek jusson egy. 

Ha többen vannak, alakíthatunk csapatokat, a szülők is beszállhatnak!!! Rakjunk mindkét csapat mellé egy-egy vödör (lavór, kismedence…) vizet és indulhat is a csatázás. De játszhatunk vele célbadobóst, vagy akár dobáljuk egymásnak a vízzel teli szivacsot: akinél leesik, az töltheti fel újra vízzel!

A nap végeredménye:

  • 1 igazán emlékezetes buli,

  • 250 db szétbombázott lufi

  • és 6 totál fáradt gyerek…

 

Jó szórakozást hozzá!

Makai Marianna (Kecskemétimami)

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére