Jelenlegi hely

Palotás Gábor Általános Iskola

 
 
Az iskoláról
 
Budapest II. kerületében, festői környezetben található a Palotás Gábor Általános Iskola. Az intézmény beszédsérült és tanulási zavarral küzdő gyerekek általános iskolai oktatását-nevelését biztosítja 8 évfolyamon, elsősorban fővárosi gyermekeknek.
Az intézmény épülete szép, családias hangulatú, 2003-ban teljesen felújította Fővárosi Önkormányzat. Ekkor bővült egy új épületrésszel is, mely helyt ad a tágas, modern tornateremnek.  Tantermeink barátságosak, jól felszereltek, fejlesztőhelyiségeink ideálisak az egyéni  és kiscsoportos fejlesztésekhez.
Az épületet nagyméretű park és játszóudvar veszi körül, ahol biztosított a gyermekeknek a napközbeni levegőzés és a mindennapos testnevelés lehetősége.
 
Intézményünk hosszú évtizedek óta foglalkozik sajátos nevelési igényű gyermekekkel, tanulóinkat a Beszédvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottság javaslata alapján vehetjük fel. A beszédsérült és tanulási zavarral diagnosztizált általános iskolás tanulók számára a kommunikációs, a beszélt- és írott nyelv nehézségeit kompenzálva, gyógypedagógiai alapelvek mentén, egyénre szabott, differenciált módszerrel segítünk az olvasás- írás- és a számolás elsajátításában. A későbbi sikeres tanulás érdekében az első évfolyam elsajátítására 2 tanév áll a gyermekek rendelkezésére.
 
Sajátos nevelési igényüknek megfelelően alacsonyabb csoportlétszámot (5-13 fő/csoport) és több felzárkózási lehetőséget biztosítunk. Sokféle szakképesítésű kollégáink intenzív anyanyelvi-, illetve logopédiai fejlesztéssel támogatják a tanulókat a sikeres tanulmányok érdekében. Kiemelten nagy hangsúlyt helyezünk a nagy- s finommozgások, továbbá a beszélt anyanyelv fejlesztésére.
Intézményünk erős szakmai alapokon nyugvó, dinamikus, barátságos környezetet biztosít az ide járó tanulóknak. Célunk, hogy a kommunikációban, vagy a tanulásban nehézséggel küzdő gyermekek is boldogan, sikeresen sajátíthassák el az általános iskolai tananyagot, és bátran indulhassanak neki középiskolai tanulmányaiknak.
Iskolánk 1959 óta van a Fővárosi Önkormányzat kezelésében. Kezdetben enyhén értelmileg sérült, állami gondozott, általános iskolai alsó tagozatos gyermekek bentlakásos intézményeként működtünk.

1997 óta fokozatos profilváltás után súlyos beszédzavarral, tanulási nehézségekkel, diszlexiával, diszgráfiával, diszkalkuliával diagnosztizált gyermekek oktatását végezzük.

Iskolánk néhány éve dr. Palotás Gábor (1927-1993) nevét vette föl, aki orr-fül gégészként és logopédiai tanárként is sokat tett a beszédproblémákkal küzdő gyermekekért. Idősebb kollégáinkat pedig a Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán oktatta.
Iskolánkban családias, vidám, megértő, az újdonságokra és kihívásokra nyitott, lelkes közösség van, ahol tanulni és tanítani érdekes-érdemes.
 
Forrás: http://www.palotasiskola.tk/rolunk/iskolankrol.html
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére