Jelenlegi hely

Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Óvoda és Általános Iskola

 
Cím: 1036 Budapest, Fényes Adolf utca 10.
Telefon:(+36 1) 388-8301, (+36 1) 430-1831
 
Az iskoláról:
 
Iskolánk fenntartója a Don Bosco Szalézi Társasága.
 
Iskolánk nyolcosztályos általános iskola.
 
A nevelésben a keresztény erkölcsi értékrendet kívánjuk továbbadni tanulóinknak. Célunk, hogy érzelmileg és értelmileg teljes embert alapozzunk, s hogy a gyerekek képességeit megismerjük, feltárjuk és kibontakoztassuk, s így gimnáziumi tanulmányokra előkészítsük. („Az általános iskola célja a teljes ember megalapozása.”) Fáradozásunkat a beiskolázási mutatók és a versenyeredmények egyre jobban igazolják. Szívesen látjuk nem csak a katolikus, hanem a hitüket őrző és gyakorló keresztyén családok gyermekeit is. Elsősorban kerületieket várunk!
 
Az oktatás a tantervben foglaltakon kívül heti két hittanórával egészül ki, továbbá – a kerületi Aelia Sabina Alapfokú Művészetoktatási Iskolával közösen – valamennyi tanulónkat művészeti képzésben is részesítjük legalább 6. osztályig (zene, tánc, kézművesség, stb.), melyről külön bizonyítványt kapnak. Az alsó tagozaton beépül az órarendbe a néptánc mellett – a zeneiskolai tanuláshoz szükséges – az emelt szintű énektanítás. Ezeken felül lehetőség van délután néptánc-, sport-, rajz-, természetjáró szakköre, tehetséggondozás keretében pedig a versenyekre való felkészülésre. Az oktatást természetrajzi, számítástechnikai, néptánc és zenei szaktantermek, interaktív táblák segítik. Az írás-olvasás tanításában „hagyományos”, analizáló-szintetizáló módszert alkalmazunk, szótagoló módszerrel, elnyújtott betűtanítási időszakkal. Módszerünkkel a diszlexia kialakulásának megelőzését is segítjük. Tanított idegen nyelveink: angol, német. Megfelelő számú érdeklődő esetén az egyik első osztályt „német nyelvbarát” csoportként indítjuk, akik azután 8. év végéig ezt a nyelvet tanulják. Azok a gyermekek, akik a tanulásban lassabban haladnak, heti 2 órában, kiscsoportos korrepetálásban részesülhetnek. Alsóban napközi, felsőben tanulószoba működik. Reggel 7-től lehet megérkezni az iskolába, és 17 óráig van ügyelet. Hagyományosan minden év januárjában rendalapítónk – Bosco Szent János – tiszteletére gálaműsort rendezünk, melyre tanulóink sokféle művészeti produkcióval készülnek. Itt adjuk át az iskolánk által alapított Péter-Pál-díjat a legeredményesebb végzős diákunknak. Májusban tartjuk a néptánc bemutatót, melyen minden diák szerepel. Év végén a nyolcadikosok búcsúműsorral köszönnek el tanáraiktól, iskolájuktól.
 
Ősszel szervezzük a népszerű családos kirándulásunkat, melyen több százan örömmel vesznek részt. Minden év Karácsonyára pásztorjátékkal készülnek az első osztályosok, melyet az Óbudai Főplébánián is előadnak. Nyáron több tábort is szervezünk.
A leendő elsősöknek 2015. január 10-től, 10 alkalommal, szombati napokon 9-11-ig ismerkedő foglalkozásokat tartunk az iskolában. Akik erre nem járnak, őket a Jelentkezési lapjuk alapján hívjuk be. Érdeklődni lehet tanítási napokon a reggeli órákban, személyesen vagy telefonon.
Jelentkezési lapot az iskola portáján kaphatnak, vagy letölthetik honlapunkról. Kérjük, hogy ezt kitöltve mielőbb adják le! Nyílt nap 2015. március 28-án (szombaton) az alsó tagozaton, amelyre minden érintett szülőt szeretettel várunk.
 
Az iskola története
 
A Szeretet Leányai Páli Szent Vincéről nevezett Irgalmas Nővérek Társulata a szerzetesrendek 1948-as feloszlatása előtt leányiskolát működtetett Óbuda központjában. Az államosítás óta ebben az épületben működik a Martos Flóra, majd az Óbuda Gimnázium. A rendszerváltás után a nővérek éltek az egyházi javak visszaigénylésének lehetőségével, és a gimnázium épülete helyett a Tímár utcában működő állami iskola épületének egy részét kapták vissza. Itt szervezte meg dr. Khirer Vilmos, az Óbudai Szent Péter és Pál Főplébánia plébánosa és Kenessey László 1996-ban az Óbudai Szent Péter és Pál Katolikus Általános Iskolát. Az egy osztállyal induló, és felmenő rendszerben bővülő általános iskola fenntartója ekkor az Esztergom-Budapest Főegyházmegye volt.
2001-ben megtörtént a Vincés nővérek államosított épületének végleges kárpótlása, amelynek során a katolikus iskola ugyanazon épülettömb nagyobb részébe költözhetett. 2001. szeptemberétől fenntartóváltás történt. A gyermeklétszámban, tantestületben és felszerelésbenis szépen gyarapodó katolikus általános iskola a Szalézi Szent Ferenc Társaság fenntartói irányítása alá került. Ez a szerzetesrend a két világháború között telepedett le Óbudán, a Bécsi úton. 1948-ban ezt a szerzetesrendet is feloszlatták, majd a rendszerváltás után Havasi József tartományf őnök irányításával szerveződött ujjá. A Szalézi Rend hagyományosan a középfokú oktatással, azon belül is a szakoktatással, és az ott tanuló diákok lelki gondozásával foglalkozott. A rendszerváltás után is ezen a területen, illetve középiskolai kollégiumok működtetésében találta meg a helyét.
Az Óbudai Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola a rend által működtetett közoktatási intézmények közül az egyedüli, amely alapfokú, és alsó középfokú képzést adó 8 évfolyamos iskola. Intézményünk tanulói létszáma hosszabb távon 200-250 fő között prognosztizálható: alsó fokon két-két 20-25 fős, alsó középfokon egy-egy 30 fős osztállyal.
 
Az iskola felett a törvényességi felügyeletet Budapest Főváros Kormányhivatala, szakmai felügyeletét az egyházi fenntartók megbízásából a KPSZTI gyakorolja.
 
2001/2002-es tanévtől kezdve iskolánk fenntartója a Szalézi Intézmény Fenntartó. Ettől kezdve ismerkedik a tantestület Don Bosco nevelési elveivel, és foglalkozunk azzal a kérdéssel, hogyan lehet ezeket az elveket a mai kor és a mai iskolarendszer keretei között megvalósítani.
 
 
Az óvoda:
 
Óvodánk öt csoporttal működő intézmény.
 
Kiemelt feladatunk, hogy a gyermekeink a családias légkörű óvodában, különböző tevékenységek között gyakorolhassák a keresztény hitélethez szükséges viselkedésformákat, viselkedéskultúrát. A család és az óvoda egyenrangú partnerként, aktívan, tevékenyen vegyen részt a gyermekek nevelésében az óvoda mindennapjaiban, ünnepein, rendezvényein. Örömmel tevékenykedjenek óvodánkért.
 
Az óvoda épülete kettő - négyemeletes bérházak között helyezkedik el. Távolabbi környezetben lakótelep, a budai hegyek, a Duna találhatók. Épületünk kétszintes, az emeleten kettő, a földszinten három csoportszoba van. Udvarunk tágas, parkosított, udvari játékokkal (csúszda, rugós hinta, homokozó, KRESZ pálya stb.) felszerelt.
Az óvodában négy homogén, és egy vegyes, köztük két németbarát csoport működik. Meggyőződésünk, hogy a homogén csoportforma a legmegfelelőbb a gyermekek egészséges fejlődéséhez, a programok, kirándulások szervezéséhez.
 
Óvodásainknak megteremtjük az érzelmi biztonságot nyújtó szeretetteljes, nyugodt, családias légkört, a befogadástól az óvodáskor végéig. Közösen szerzett élményeken, tevékenységeken keresztül olyan erkölcsi tulajdonságokat fejlesztünk, mint az együttérzés, a figyelmesség, a segítőkészség, az őszinteség, az önfegyelem, a pontosság, a szorgalom, a kitartás, az állhatatosság, a szabálytartás, az önzetlenség, az igazságosság és igazmondás.
Kapcsolatteremtő képességeiket megerősítjük, segítjük a barátkozást, hogy minden gyermek megtalálhassa a helyét és szerepét a csoportban. Segítjük a lassabb ütemben fejlődő gyermekek felzárkózását, a visszahúzódó, szorongó, a „túl mozgékony" gyerekek beilleszkedését.
 
Az óvoda nagyon jó természeti környezetben helyezkedik el. Kiváló lehetőségek adódnak természeti sétákra, vízzel és közlekedéssel kapcsolatos megfigyelésekre, a közlekedés gyakorlására, stb. Múzeumok, színházak vannak a közelünkben, amelyek kiállításain, kulturális rendezvényein résztveszünk óvodásainkkal – az életkoruknak megfelelően. Részt veszünk óvodásainkkal „madárovi" programba, melynek keretében kirándulások alkalmával madárgyűrűzéssel, vízbiológiai kísérletekkel, madárkalács készítéssel és egyéb érdekes dolgokkal ismerkedhetnek meg a gyermekek.
 
Természetesen a hitrenevelés átszövi az óvodai élet egészét. A köszönés módjában, a beszélgetések, templomlátogatások során, az étkezések kapcsán, alvás előtti imádságban, valamint az egyházi ünnepek megjelenésével, stb. Óvodapedagógusaink énekekkel, imákkal teszik változatosabbá a hitrenevelést.
 
Fontosnak tartjuk, hogy az óvoda dolgozóinak kommunikációja, bánásmódja és viselkedése példamutató legyen a gyermekek számára.
 
A játéktevékenység idején különböző kézműves technikákkal ismerkedhetnek meg gyermekeink. Délután lehetőség van „zeneovi” képzésre, valamint néptáncra.
 
Elsődleges szempontunk, hogy a gyermekek az iskolára való felkészülésben minden területen megfeleljenek, hogy zökkenőmentes legyen az iskolai átmenet. Ezt az átmenetet a Szent Péter és Pál Szalézi Általános Iskola több közös programján való részvételünkkel is segítjük.
 
Forrás: http://peter-pal.hu/_iskola/index.php/ovoda
 

A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére