Jelenlegi hely

Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium

 
Cím: 1115 Budapest Bartók B. út 141.
Telefon: +361 203-8933, fax: +361 371-0628
E-mail: info@bethlen.ujbuda.hu

További adatok

Igazgató: Bánáti István
Telephely: 1119 Budapest Keveháza u. 2., 204-0854
Tagiskola: Kincskereső, 1116 Budapest, Fogócska u. 6., +361 208-5538
 
Általános iskola
 
Iskolánk története 1888-ra nyúlik vissza, amikor a főváros létesített egy egyosztályos elemi iskolát. 1922-ben épült fel az új fiúiskola barakképülete, és 1954 tavaszán kezdődtek meg a jelenlegi iskola építési munkálatai, ahol 8 osztályos oktatás folyt. 1967-ben Budapesten elsők között indítottuk a zenei tagozatot. Jelenleg is az ELTE gyakorló iskolája vagyunk. 1991-ben indultak az első gimnáziumi osztályok.
 
Tanulóink a nálunk töltött 12 év alatt eljuthatnak az érettségiig.
 
1992-től a Környezetvédelmi Minisztérium programja alapján iskolánk Környezetvédelmi Oktatóközpont lett majd az Ökoiskola címet is elnyertük. 1993-ban a tanulói, szülői és tanári testület javaslatára felvettük a „Bethlen Gábor” Általános Iskola és Gimnázium nevet.
 
A Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium egységes intézmény: 12 évfolyamon zajlik az oktató-nevelő munka. Minden gyermekben felfedezzük a legkedvezőbb tulajdonságait és tehetségét, de szembenézünk esetleges részképesség-zavaraival is.
 
Megtaláljuk a differenciált képzés és az egyéni bánásmód leghatékonyabb útjait.
 
Iskolánkban a belső légkör, a tartalmas, együttes munka következtében jól érzi magát tanuló és tanár egyaránt. Diákjaink is alkotó részesei az iskolai életnek: ötleteik, feladataik, kérdéseik, írásaik, programjaik szervesen beépülnek a Bethlen mindennapjaiba.
 
Zenei osztály
Az 1. z. a  székhelyen: a Bartók Béla út 141. sz. épületben indul,a tanító: Tóth Rozália lesz. Az ún. „nagyfelmenő” szerint: 1-4. osztályig - az éneket kivéve - minden tárgyat tanít.
 
Szeretnénk egy olyan osztályt, ahol elfogadóak a tanítók és a gyerekek, ahol együttműködve dolgozunk. Mindennapjainkat énekléssel, zenéléssel színesítjük. Ebben az osztályban emelt szinten tanulhatsz ének-zenét. Itt megtalálhatod azt a tevékenységet, amiben Te vagy a legjobb! Várunk szeretettel!
„Mi lehet jobb annál,
Mint szeretni, amit csinálunk
és tudni, hogy annak értelme van?”
 (Graham Katherine)
 
Fontosnak tartjuk, hogy megkönnyítsük a gyermekek számára az „átmenetet” az óvodából az iskolába. Mozgásos játékokkal, mesével, dramatizálással, bábozással, énekléssel, zenéléssel és kézműves foglalkozásokkal szeretnénk elérni, hogy a komoly munka mellett mindenki jól érezze magát, szeressenek a gyerekek iskolába járni, tanulni. Minden évben alsós témahetet, projektet tartunk. Olvasni Meixner-módszerrel tanulnak a gyerekek.
 
Azenei osztály első 6 évfolyamán emelt szinten tanítjuk az ének-zenét. Negyedik osztályig heti 3 énekóra van, mely rendszeres karénekkel egészül ki a hatodik osztály végéig.
 
Idegen nyelvet órarendbe építve 4. osztálytól oktatunk, de szülő igény esetén már 1. osztálytól játékos nyelvi szakkörre járhatnak a gyerekek.
 
A délutáni foglalkozásokon - a tartalmas szórakozás mellett – sokoldalú személyiségfejlesztésre törekszünk. Segítünk leküzdeni az esetleges szorongást, teret adunk a fantáziának és a kreativitásnak. Itt az iskolában részt vehetnek a gyerekek játékos sportfoglalkozásokon is. Iskolánk ad otthont a MAFC Kosár-sulinak. Hetente kétszer kosárlabda és fociedzésekre járhatnak a sportolni vágyók.
 
Lehetőség nyílik erdei iskolába menni, ahol a gyerekek természetes környezetükben tanulmányozhatják a növények és állatok életét, sok időt tölthetnek a szabad levegőn és megismerhetik Magyarország egy-egy szép táját.
  
Szabad időnkben színházba, kiállításra, Állatkertbe megyünk, koncertekre járunk. Sokat kirándulunk, túrázunk. A szülőkkel is jó kapcsolatot alakítunk ki, mert igazán jó eredményt csak együtt dolgozva érhetünk el. Szabadidős programjainkba is bevonjuk őket. Közös kirándulásokat szervezünk, játszóházi délutánokat tartunk. Alapítványi bálunkra is szeretettel várunk minden szülőt. 

Tanulóink felügyeletét reggel 7 órától délutánig biztosítjuk. Napközis csoportjaink megőrzik az osztálykereteket, így a gyerekek a saját tantermükben maradnak.

Forrás: http://www.bethlen.hu/Aziskol%C3%A1r%C3%B3l/%C3%81ltal%C3%A1nosiskolait%...

Gimnázium

A Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnáziumban 1991-ben indult a hatosztályos gimnáziumi képzés két párhuzamos osztállyal. A 2014/2015-ös tanévben is elindítunk két hetedikes osztályt. Ettől a tanévtől már nincs lehetőség bekapcsolódni a nyolcadik osztály után végzetteknek.

Várjuk tehát az általános iskolák hatodik osztályát végző tanulók jelentkezését. Elsősorban azoknak javasoljuk a jelentkezést, akiknek a hatodik félévi és tanév végi bizonyítványa alapján a tanulmányi átlaga eléri a legalább 4,2-t, vagy valamely tantárgyi területen kimagasló teljesítményt sikerült nyújtani.

Pedagógiai programunk két alappillére: a differenciált képzés és az egyéni bánásmód. Mindkettő megvalósulásának egyik feltétele az évfolyamfelelősök munkája. A hagyományos osztályfőnökkel szemben iskolánkban évfolyamfelelősi rendszer működik. Ők pedagógiai végzettségű, szaktárgyat nem tanító kollégák, így tágabb időkeret áll rendelkezésükre a szülőkkel, szaktanárokkal való személyes kapcsolattartásra. Kiemelkedő szerepük van a rájuk bízott serdülők személyiségformálásában, önismeretük, reális énképük kialakításában és a rájuk való odafigyelésben valamint szabadidejük hasznos eltöltésében is segítik diákjainkat.

Intézményünk célja, hogy mindenki képességeinek megfelelő ütemben, jól tudja teljesíteni a kétszintű érettségi vizsgák követelményeit. Diákjaink – a továbbtanulási szándékuknak megfelelő tudományterületen – a gimnáziumi alapismereteket meghaladó tájékozottságra tehetnek szert. Az „újreál”koncepció  lényege, egy minden diák számára kötelező egységes és egy differenciált egyéni képzés egymás melletti megvalósítása. Fontosnak tartjuk, hogy ebben az örökké változó világban a felnövekvő nemzedék megtalálja a helyét, képes legyen a társadalom új realitásához alkalmazkodni.

 Képzési rendszerünk és szakmailag jól felkészült, gyermekközpontú szemlélettel rendelkező, a diákok gondjaival szemben megértő tantestületünk sokoldalú tudás elsajátításában segíti az itt tanulókat. Az elmúlt évek fejlesztő munkájának eredményeit igazolják vissza diákjaink kétszintű érettségi rendszerben nyújtott teljesítményei valamint a kiemelkedő továbbtanulási statisztikák.

A Bethlenbe járó diákok nem csupán hasznos ismeretekkel gazdagodva töltik itt mindennapjaikat, hanem színes programokban, eseményekben rendkívül gazdag gimnáziumi éveket mondhatnak magukénak. A szabadidő hasznos és tartalmas eltöltését biztosítja iskolánkban a számtalan szakkör, tehetséggondozó foglalkozás, kamarakórus, színjátszókör, a sportfoglalkozások, terepgyakorlatok, külföldi utazások, táborok és kirándulások. Biztonságos, közlekedési szempontból jól megközelíthető, barátságos iskolaépületben tanulhatnak itt hattól tizennyolc éves korig a tanulók.

Intézményünk 1992-től Környezetvédelmi Oktatóközpont és 2009-óta Ökoiskola.

A környezetvédelem és a környezettudatos nevelés kiemelt helyen szerepel az iskola Pedagógiai Programjában és a mindennapok gyakorlatában is.

A 2009-2010-es tanévtől a TÁMOP európai uniós pályázat nyerteseként több osztályunkban kompetenciaalapú oktatást vezettünk be. E pályázat eredményeképpen infokommunikációs eszközökben is gazdagodtunk, mely a szakmai munka színvonalának további emelését segíti.

A 2011-2012-es tanévtől az ELTE külső gyakorlóhelye lett iskolánk, valamint pályáztunk a TÁMOP 3.1.4. pályázaton iskolánk elnyerte a Referencia-intézmény címet.

A Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium az elmúlt több, mint húsz év alatt eredményeivel és légkörével népszerű, keresett intézmény lett.

Forrás: http://www.bethlen.hu/Aziskol%C3%A1r%C3%B3l/Gimn%C3%A1ziumit%C3%A1j%C3%A9koztat%C3%B3/tabid/62/Default.aspx

Körzethatárok

Ballagi Mór u.
Bánk bán u.
Bártfai u. 33-63-ig, 34-től végig
Bartók Béla út 105-től és 106-tól végig
Bogyó u.
Csóka u.
Ercsi u.
Etele tér
Etele u. 51-73-ig
Fejér Lipót köz
Fejér Lipót u. 1-től végig
Forrás u.
Fraknó u. 1-től és 4-től végig
Halmi u. 21-től és 20-tól végig
Hídvég u.
Ildikó tér
Ildikó u.
Kelenföldi u.
Keveháza u. 1-től és 2-től végig
Kovászna u.
Ozorai u.
Sárbogárdi u. 13-tól végig
Sósfürdő u.
Somogyi út
Szováta u.
Tétényi köz
Tétényi u. 1-65-ig és 2-42/b-ig
Thallóczy Lajos u.
Vahot u.
Vasút u.
Wartha Vince u.

Forrás: http://oktatas.ujbuda.hu/altalanos-iskolak

A Budapestimami 2012 őszi "A mi iskolánk" című pályázata keretében sok szülő osztotta meg gyermeke iskolájával kapcsolatos tapasztalatait. Az akkor beküldött véleményeket ITT OLVASHATOD.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.

Partnereink

Ugrás az oldal tetejére